توسعه بوستان مهر با باز زنده‌سازی مادی رهنان

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: با توجه به تملک اراضی و آزادسازی های انجام شده به منظور باز زنده سازی مادی قدیمی رهنان، بوستان مهر در منطقه ۹ شهرداری توسعه پیدا کرد.

فروغ مرتضایی‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار ايمنا ، اظهار کرد: بوستان مهر در محدوده کوه آتشگاه از موقعیت گردشگری و تاریخی بسیار خوبی برخوردار است.

وی تصریح کرد: با باز زنده‌سازی مادی رهنان حدود ۱۶ هزار و ۳۰۰ مترمربع به سمت شرقی بوستان مهر در مجاورت کوه آتشگاه اضافه شده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان با اشاره به تجهیزات و امکانات بوستان مهر، خاطرنشان کرد: این بوستان دارای امکاناتی از قبیل آلاچیق‌های متناسب، وسایل حرکت درمانی و مبلمان شهری است.

وی ادامه داد: در حدود ۲۵ هزار متر مربع فضای سبز بوستان مهر، درختان همیشه سبز و مقاوم از جمله داغداغان و بلوط کاشته شده و نگهداری می‌شود.

مرتضایی‌نژاد، گونه‌های گیاهی کاشته شده در این پارک، تنوع بسیار زیادی دارد و عمدتاً چمن‌های مقاوم به کم‌آبی و گونه‌های درختی، درختچه‌ای و گل‌های دائمی است.

وی تاکید کرد: عملیات اجرایی پروژه باز زنده‌سازی مادی رهنان واقع در شرق کوه آتشگاه جنب بوستان مهر با هدف کلان تقویت محرک‌های هویتی انجام شد.کد محتوا 14475

برچسب ها