بهره برداری از 25 میلیارد ریال پروژه سازمان پایانه های شهرداری اصفهان

بهره برداری از 25 میلیارد ریال پروژه سازمان پایانه های شهرداری اصفهان

شهردار اصفهان: اصفهان در آستانه انقلاب عمرانی است

در ادامه برنامه های "هر یکشنبه یک افتتاح" و همزمان با دهه کرامت و میلاد امام رضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) چندین طرح سازمان پايانه های مسافربری شهرداری اصفهان با حضور شهردار اصفهان، اعضای شورای شهر و چند تن از معاونین و مدیران شهرداری به بهره برداری رسید.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، احداث پمپ گازوئیل در پایانه صفه، اتوماسیون بار در پایانه مسافربری صفه، احداث انبار مرکزی سازمان و اصلاح هندسی از جمله پروژه های عمرانی و خدماتی سازمان پایانه های مسافربری شهرداری اصفهان بود که در ادامه سری برنامه های اصفهان در مسیر امید به بهره برداری رسید.

پروژه های هزار میلیارد تومانی در نوبت افتتاح

شهردار اصفهان در حاشیه بهره برداری از اين پروژه ها با بیان اينکه این برنامه در راستای ادامه برنامه های "هر يکشنبه يک افتتاح" برگزار می شود، اظهار کرد: این پایانه نیاز به انبار بزرگ، پمپ گازوئیل و نیاز به اتوماسيوني داشت تا بتواند هر آنچه وارد این پایانه می شود را ثبت کند، همچنین نیاز به یک اصلاح هندسي داشت تا حرکت خودروها در آن روان شود.

قدرت اله نوروزی تصریح کرد: از این پس رانندگان عزيز می توانند پس از طی يک مسافت طولانی در همين ترمينال ماشين های خود را گازوئیل زده و از رفتن به داخل شهر و طی مسافت طولانی آسوده شوند.

وی ادامه داد: امروز نیاز مسافريني که دارای بار هستند و قصد دارند این بار را به امانت سپرده و در شهر دیگر تحویل بدهند، تامین شده است؛ همچنین انباری که نیاز و لازمه یک پایانه به شمار می رود، احداث شده است. 

شهردار اصفهان با بیان اینکه اصلاح هندسی پایانه صفه، حرکت را برای رانندگان تسهيل کرده است، تاکید کرد: این اصلاح هندسی تردد در پارکینگ را روان و دسترسی مردم را آسان کرده است.

وی افزود: در هر یکشنبه قرار است پروژه های یک هزار ميليارد تومانی و ملي مانند نمايشگاه، جاده فرزانگان، پل آفتاب و ... افتتاح شود. امیدواریم سالن اجلاس سران نیز تا پایان سال با هزینه ای بالغ بر 700 میلیارد تومان به بهره برداری برسد.

نوروزی ضمن تاکید بر اینکه اصفهان در آستانه انقلاب عمرانی است، اضافه کرد: در سال گذشته دو هزار و 500 میلیارد تومان هزینه عمرانی در شهر صورت گرفته است. برنامه "هر یکشنبه، یک افتتاح" نیز دسترنج مهندسان، مديران و کارگران شهرداری و همچنین اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان در سه سال گذشته است.

احداث تراموا و بهره برداری از 100 دستگاه اتوبوس از جمله پروژه های مهم حمل و نقلی

وی با بیان اینکه در حوزه حمل و نقل کارهای مهمی در اصفهان در حال انجام است، گفت: به زودی شاهد بهره برداری از پارکينگ کنار پايانه صفه خواهیم بود که کار بسیار بزرگی است، همچنین به زودی بهره برداری از 100 دستگاه اتوبوس انجام و در ادامه یکی از بزرگترین پروژه های حمل و نقلی یعنی تراموا امسال کلنگ زنی می شود.

شهردار اصفهان تاکید کرد: در همین روزها هزار کارگر در زیر زمین مشغول فعالیت هستند تا خط دوم مترو هر چه زودتر در اختیار شهروندان قرار بگیرد.

وی گفت: اجرای برنامه "هر يکشنبه، چند افتتاح" کار کوچکی نیست و امیدوارم این برنامه ها گام هایی برای آسان تر شدن زندگی مردم بوده و باعث آرامش روانی شهروندان و ارائه خدمات به صورت ارزان برای شهروندان شود.

ویژه برنامه های "هر یکشنبه یک افتتاح" نشان از سرزندگی و پویایی شهر دارد

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در ادامه این برنامه اظهار کرد: ویژه برنامه های "هر یکشنبه، یک افتتاح" ثمره همکاران ما در شهرداری است و نشان می دهد شهر پویایی و سرزندگی داشته و با وجود مشکلات اقتصادی کشور همچنان مسیر توسعه خود را طی می کند.

علیرضا نصراصفهانی با بیان اینکه چهار ترمينال به نام هاي زاینده رود، جي، کاوه و صفه در اصفهان وجود دارد، تصریح کرد: به منظور رعایت شأن و منزلت مردم باید شرایطی را فراهم کنیم تا به بهترین شکل ممکن همه ميهماناني که به شهر اصفهان می آیند با کمترین زحمت در این پایانه ها بتوانند امور خود را دنبال کنند.

وی ادامه داد: به دليل اینکه در جريان اقدامات سازمان پایانه های شهرداری اصفهان قرار داشتم شاهد زحمات مدیران این سازمان بوده ام و ثمره بخشی از این زحمات امروز به بهره برداری رسيده است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: امیدواریم روز به روز شهر به سمت هوشمندسازی گام بردارد و این موضوعی است که در همه شهرها باید اجرا شود. یکی از جاهایی که می تواند به سمت هوشمند سازی گام بردارد همین پایانه هاست.

وی اضافه کرد: از همه کسانی که در این چهار پايانه شهر اصفهان شرکت هایی را دارند و در ایام سخت کرونا با ایثار گری به ارائه خدمات مشغول بودند، تشکر می کنم.

حذف تردد اتوبوس های بین شهری تا پایانه کاوه برای سوخت گیری

مدیرعامل سازمان پایانه‌ های مسافربری شهرداری اصفهان نیز در این آئین، هزینه احداث پمپ گازوئیل در پایانه صفه، احداث انبار مرکزی سازمان، اصلاح هندسي و اتوماسيون بار را 25 میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: احداث پمپ گازوئیل در پایانه صفه باعث جلوگیری از آلودگی هوا، تسهیل امور رانندگان و شرکت‌ های مسافربری، جلوگیری از اتلاف وقت رانندگان و افزایش ایمنی سفر می‌ شود و از این پس نیاز نیست رانندگان اتوبوس‌ های بین شهری برای سوخت‌گیری مسیر ۲۰ کیلومتری را به سمت پایانه کاوه طی کنند.

عباس محبوبي با بیان اينکه جايگاه پمپ گازوئیل صفه با صرف هزینه ای معادل 10 ميليارد و 750 ميليون ريال در کمتر از چهار ماه افتتاح شد، تصريح کرد: جایگاه پمپ گازوئیل پایانه صفه در زمینی به وسعت یک‌ هزار مترمربع ساخته شد و مورد بهره ‌برداری قرار گرفت، در این جایگاه دو مخزن ۴۵ هزار لیتری قرار گرفته که ۳۰۰ دستگاه اتوبوس بین شهری می‌ توانند در آن سوخت‌ گیری کنند.

وی ادامه داد: در جایگاه پمپ گازوئیل پایانه صفه بخشی از اتوبوس‌ های شرکت واحد اتوبوسرانی نیز قادر به سوخت‌گیری خواهند بود.

محبوبی بیان داشت: طرح اصلاح هندسی در پایانه صفه در سه هزار متر مربع زمین انجام و فضای مناسبی برای پیاده شدن مسافران در نظر گرفته شده است، برای اجرای این طرح هندسی ۳۵۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به احداث اتوماسیون بار در پایانه مسافربری صفه، افزود: اتوماسیون بار صفه در زمینی به مساحت ۱۶۵ مترمربع و با هزینه ۲۵۰ میلیون تومان اجرا شده است.

مدیرعامل سازمان پایانه‌ های مسافربری شهرداری اصفهان با اشاره به یکی دیگر از طرح های پایانه های مسافربری، افزود: در سال ۹۷ اتوماسیون بار در پایانه کاوه مورد بهره‌ برداری قرار گرفت. اتوماسیون بار پایانه صفه نيز فضای مناسبی برای ساماندهی بارهای مسافران است.

وی تاکید کرد: انبار مرکزی سازمان پایانه‌ ها در زمینی به وسعت ۵۰۰ مترمربع با صرف حدود ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار احداث و مورد بهره‌ برداری قرار گرفت.کد محتوا 13965

برچسب ها