ایجاد ردیف پایدار تولید اکسیژن در بودجه امسال برای ناژوان

مدیر طرح ساماندهی ناژوان گفت: با همت شورای پنجم در بودجه امسال ردیف پایدار تولید اکسیژن برای نگهداری، توسعه و تملک فضای سبز تعریف شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، سید رسول هاشمیان صبح امروز_ سه شنبه ۱۰ تیرماه ۹۹_ در نشست خبری «سه شنبه‌ها با رسانه، پاسخگویی در مسیر امید»، اظهار کرد: ناژوان با یک هزار و ۱۶۳ هکتار وسعت در حریم شهر اصفهان قرار دارد و دارای کاربری‌های حفاظتی و فضای سبز است.

وی ناژوان را ریه شهر اصفهان دانست و تصریح کرد: تاکنون در دوره‌های مختلف تلاش‌های زیادی برای این مجموعه انجام شده تا ریه شهر حفظ شود.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان خاطرنشان کرد: با همت شورای پنجم در بودجه امسال ردیف پایدار تولید اکسیژن برای نگهداری، توسعه و تملک فضای سبز تعریف شده است.

وی با بیان اینکه در ناژوان برخی اراضی در حریم رودخانه و با کاربری خاص و مابقی با کاربری کشاورزی است، گفت: تاکنون ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی ناژوان تملک و به بیشه زار تبدیل شده است.

هاشمیان افزود: حدود ۸۰۰ هکتار از اراضی ناژوان در اختیار کشاورزان است که یا به باغات خصوصی تبدیل شده و یا در این اراضی صیفی کاری، برنج کاری و کاشت درختان مثمر انجام شده است.

وی با اشاره به تدابیر صورت گرفته برای تأمین منابع آبی مورد نیاز در ناژوان گفت: یکی از اقدامات شهرداری در این دوره احداث مخازن آب است؛ تاکنون چند مخزن آب در ناژوان احداث شده است.

مدیرطرح ساماندهی ناژوان تصریح کرد: از جمله اقدامات انجام شده برای تأمین منابع آبی، کلکتور شمال ناژوان به طول هشت کیلومتر و مخزن بتنی در حال احداث است.

وی با بیان اینکه کلکتور آب فضای سبز ناژوان به شبکه آب اصفهان وصل خواهد شد، اظهار کرد: در ناژوان ۵۲ کیلومتر مادی وجود دارد که خوشبختانه تمام آن‌ها آبگیری شده است، به طوری که پس از گذشت ۲۰ سال در مادی رهنان آب جاری شد و در حال حاضر مشکل کم آبی نداریم.

مشکلی با کشاورزان نداریم

هاشمیان تعامل مدیریت ساماندهی ناژوان با سازمان جهاد کشاورزی را مطلوب دانست و افزود: با جهاد کشاورزی توافق انجام شده مبنی بر اینکه کشاورزانی که قصد احیا باغات خود را دارند توسط ناژوان به جهاد کشاورزی معرفی شوند؛ خوشبختانه در ناژوان مشکلی با کشاورزان نداریم.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در ناژوان برای مقابله با کرونا تأکید کرد: نخستین مجموعه‌ای که درخواست تعطیلی مراکز فرهنگی و تفریحی خود را به منظور مقابله با کرونا به مدیریت شهری اعلام کرد، ناژوان بود و این موضوع را روز پنجم اسفند ماه در کمیته خدمات شهری شورای شهر مطرح کردیم.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان ادامه داد: هرچند تعطیلی مراکز گردشگری و تفریحی ناژوان ضربه زیادی به این مراکز وارد کرد، اما سلامتی کارکنان و شهروندان از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی تصریح کرد: درآمد مراکز تفریحی و گردشگری ناژوان در مقابل هزینه‌های سرسام‌آور نگهداری فضای سبز بسیار ناچیز است.

این خبر تکمیل می‌شود...کد محتوا 13963

برچسب ها