درباره اجرای طرح زوج‌وفرد اصفهان تجدیدنظر شود

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اگر در ستاد مقابله با کرونای استان تایید شد که طرح زوج و فرد باعث استفاده بیشتر از حمل‌ونقل عمومی شده، درخواست می‌کنیم که اجرای طرح زوج و فرد به تاخیر افتد تا با شرایط مساعدی روبه‌رو شویم.

به گزارش خبرنگار ایمنا، علیرضا نصراصفهانی صبح امروز (یکشنبه) در یکصد و بیست و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی وضعیت اصفهان را در رابطه با شیوع ویروس کرونا نامطلوب کرده است، اظهار کرد: مسئولان باید نسبت به رعایت مسائل بهداشتی هشدارهای لازم را به شهروندان بدهند تا با کمترین آسیب از این شرایط عبور کنیم.

وی با تاکید بر لزوم توجه به برنامه‌ریزی‌های لازم در رابطه با حمل‌ونقل عمومی، افزود: اگر در این شرایط تصمیماتی گرفته شود که زحمتی برای مردم باشد، نیاز به تجدیدنظر دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: اجرای طرح زوج و فرد باعث می‌شود مردم از وسایل نقلیه شخصی کمتر استفاده کرده و به سمت حمل‌ونقل عمومی سوق پیدا کنند بنابراین اگر در ستاد مقابله با کرونای استان این فرضیه تأیید شد درخواست می‌کنیم که اجرای طرح زوج و فرد به‌ویژه در ساعات عصرگاهی به تأخیر انداخته شود تا با شرایط مساعدی روبه‌رو شویم.

اقدامات لازم برای حفظ فضای سبز شهر انجام شود

وی ادامه داد: اصفهان با دارا بودن سه هزار و ۷۰۰ هکتار فضای سبز، همواره حرف اول را در حفظ فضای سبز می‌زند بنابراین لازم است مدیران شهرداری نظافت شهر و رسیدگی به فضای سبز را مورد توجه قرار داده و اجازه ندهند غفلت پیمانکاران منجر به ضعف در این زمینه شود.

نصراصفهانی با بیان اینکه شهر دو سال پیش با مشکل خشکسالی روبرو بود اما تمام امکانات برای مدیریت آن به‌کار گرفته شد، ادامه داد: در آن سال ۳۰ هزار تانکر آب خریداری شد تا درختان شهر حفظ شود؛ امروز که مشکلات حاد گذشته وجود ندارد فضای سبز شهری باید بیش از پیش حفظ شود.

پروژه‌های شهری باعث ارتقای اعتماد عمومی می‌شود

وی خاطرنشان کرد: مدیریت شهری با استفاده از همه امکانات خود زمینه زیست بهتر شهروندان را فراهم می‌کند و با دوری از مسائل حاشیه‌ای که فرصت مدیران را تلف می‌کند، به دنبال آرامش‌بخشی و خدمت‌رسانی صادقانه به مردم است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه علی‌رغم مشکلات مالی پروژه‌ها و ابر پروژه‌های شهری با تلاش شبانه‌روزی در جریان است، اضافه کرد: اجرای این پروژه‌ها اعتماد عمومی را در جامعه افزایش داده و سبب شده مردم با آسایش بیشتری در شهر زندگی کنند.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری با انجام فعالیت جاری خود بخشی از نارسایی‌های ناشی از تحریم‌های تحمیل شده به کشور را جبران می‌کند، حلقه حفاظتی چهارم شهر اصفهان، تقاطع غیر همسطح سردار سلیمانی، مرکز همایش‌های بین‌المللی، تقاطع غیر همسطح آفتاب، ادامه مسیر فرزانگان، سالن نشست‌های گلستان شهدا، محور فرهنگی چهارباغ عباسی و عملیات اجرایی خط دوم قطار شهری را از مهم‌ترین پروژه‌های شهر اصفهان برشمرد.

نصراصفهانی گفت: تاکنون ۴۲ درصد بودجه مناطق شهری احصا شده و بدین سبب وضعیت اصفهان را نسبت به شهرهای دیگر سرآمد و آماده انجام خدمات جاری در شهر نگه داشته است.

صاحبان قلم، وحدت‌آفرین باشند

وی در بخش دیگری از سخنان خود دهه کرامت، روز مقابله با سلاح‌های شیمیایی و حمله شیمیایی ارتش بعثی به سردشت، روز صنعت و معدن و روز شهرداری و دهیاری را گرامی داشت و با اشاره به ۱۲ تیرماه، سالروز افشای حقوق بشر آمریکایی و سقوط هواپیمای مسافربری ایران با حمله ناو آمریکایی در خلیج فارس اظهار کرد: آمریکا گوش فلک را با شعارهای پوچ و توخالی خود پر کرده اما همچنان به بلواها و جنایات خود در قالب تحریم و دیگر اقدامات خصمانه ادامه می‌دهد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: ایالات متحده هرروز و هر ساعت در حال نقض حقوق بشر است که آخرین اقدام در این خصوص، برخورد با یکی از سیاه پوستانی بود که در این کشور زندگی می‌کنند.

نصراصفهانی با اشاره به نامگذاری روز ۱۴ تیرماه به نام روز قلم، خاطرنشان کرد: این روز فرصت مغتنمی است تا اصحاب قلم نسبت به مسئولیت خود توجه بیشتری داشته باشند؛ خداوند در قرآن از قلم یاد می‌کند تا شأن و جایگاه آن بیشتر نمایان شود بنابراین صاحبان قلم رسالتی سنگین دارند که باید همراه با آزادگی و شرافت باشد.

وی ادامه داد: نباید اقداماتی انجام داد که قلم معنا و قداست خود را ازدست بدهد و نیاز است صاحبان قلم همدلی، هم‌افزایی، وحدت و نشاط اجتماعی در کشور را با قلم خود بارورتر کرده و آن را ارتقا بخشند.کد محتوا 13721

برچسب ها