افزایش ۲۵ تنی ظرفیت تولید کارخانه بازیافت کاغذ در مشهد

معاون خدمات شهری شهردار مشهد از توسعه خط بازیافت کاغذ با افزایش ظرفیت ۲۵ تن در روز خبر داد.

به گزارش خبرنگار ايمنا ، مهدی یعقوبی در حاشیه بازدید از کارخانه‌های بازیافت با اشاره به تولید روز افزون زباله از جمله کاغذ و مقوا و هدر رفت سرمایه‌های ملی و منابع طبیعی اظهار کرد: با توجه به مشکلات مربوط به کمبود مواد اولیه چوبی برای خمیر صنایع کاغذ کشور یکی از بهترین راه حل‌های ممکن بازیافت کاغذ است.

وی ادامه داد: در همین راستا با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان، خط جدید بازیافت کاغذ با ظرفیت ۲۵ تن در روز در کارخانه بازیافت کاغذ شهرداری مشهد تا نیمه نخست سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون خدمات شهری شهردار مشهد با بیان اینکه توسعه این خط، ظرفیت تولید کاغذ استان را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد، گفت: تولید کاغذهای گراف در این کارخانه نه تنها موجب ایجاد اشتغال و حفظ منابع طبیعی می‌شود بلکه صرفه جویی ارزی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ظرفیت تولید کارخانه بازیافت کاغذ روزانه ۱۵ تن است، افزود: توسعه و راه اندازی فاز دو این کارخانه با ظرفیت ۲۵ تن در روز یک اقدام بی نظیر در کشور است که با این توسعه ظرفیت تولید روزانه به ۴۰ تن افزایش خواهد یافت.

یعقوبی خاطرنشان کرد: کاغذ تولیدی در فاز دو این کارخانه کاغذ گراف بوده که با گرماژ ۷۰ گرم عمدتاً برای مصارف پاکت‌های کاغذ جهت بسته بندی و خریدهای مارکت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.کد محتوا 13543

برچسب ها