ممنوعیت تشکیل بازارچه‌ها و نمایشگاه‌های موقت شب عید در اصفهان

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان گفت: برای مقابله با بیماری کرونا بازارچه‌های موقت که در سال‌های گذشته در برخی مناطق شهر اصفهان در ایام پایان سال برپا می‌شد، امسال شکل نخواهد گرفت.

به گزارش ایمنا، حسن محمدحسینی با اشاره به مجموعه اقدامات نیروهای رفع و پیشگیری از تخلفات شهری در آستانه سال نو و در روزهای پایانی سال، اظهار کرد: یکی از اقدامات مهم تدوین و ارسال بخش نامه‌ای به شهرداران همه مناطق اصفهان مبنی بر عدم صدور مجوز برای برپایی بازارچه‌ها و نمایشگاه‌های محلی در آستانه سال جدید بوده است.

وی ادامه داد: در محله‌هایی که گل فروشی‌ها، ماهی فروشی‌ها و سایر اصناف مرتبط با شب عید فعالیت دارند این بخش نامه بیشتر مورد تاکید بوده است تا از ایجاد بازارچه‌های موازی جلوگیری شود.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه البته در روزها و هفته اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا، وضعیت بازارهای اصفهان هم در رکود نسبی است و رفت و آمد چندانی به بازارها نمی‌شود و از همین رو تخلفات نیز در این بخش کمتر است، گفت: سه اکیپ در هر منطقه شهر اصفهان مستقر کرده ایم که اقدام به نظارت بر سطح منطقه را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: با توجه به خلوت بودن بازارها و کاهش خریدهای شب عید، نیازی به افزایش اکیپ‌های نظارتی در سطح شهر وجود ندارد و با همین تعداد به رفع تخلفات احتمالی اقدام می‌کنیم.

محمدحسینی در مورد برخورد با دستفروشان به ویژه در شرایطی که خطر شیوع کرونا وجود دارد نیز گفت: با اقداماتی که پیش از شیوع کرونا در سطح شهر از سوی نیروها پیشگیری از تخلفات شهری صورت گرفت، تعداد دستفروشان به حداقل رسیده بود، اما در این شرایط هم به دلیل کاهش ترددهای مردم در معابر و بازارها حضور دستفروشان کاهش چشمگیری داشته است.کد محتوا 13501

برچسب ها