دومین سالن سینما بهمن تا ۲۲ بهمن افتتاح می‌شود

مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان گفت: به مناسبت فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر دومین سالن سینما بهمن افتتاح می‌شود.

مسعود قاسمی در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهار کرد: امروزه با توسعه تاثیر ارتباطات جمعی و هنر در دنیای کودکان و نوجوانان و کاربرد وسیع آن برای تعلیم و تربیت و آموزش، می‌توان با تولید یک فیلم سالم، مفاهیم متعدد پرورشی و اخلاقی را برای کودکان و نوجوانان مطرح کرد.

وی افزود: سینمای کودک و نوجوان از بدو پیدایش سینما در ایران به صورتی مستقل مطرح نبوده و نتوانسته همپای رشد و پیشرفت چشمگیر سینمای بزرگسال جایگاه مطلوب و شایسته‌ای بیابد.

مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان تصریح کرد: ایجاد چنین سالنی برای نسل کودک می‌تواند به عنوان روزنه امیدی تازه در این عرصه و ایجاد شرایط مطلوب و مناسبی جهت این قشر باشد که در آن، کودکان از طریق تماشای فیلم‌های متناسب با سن و سال خودشان، با پدیده‌های پرشگفت و پرتنوع قرن تازه، آشنا شوند و در همین راستا نیز، لحظه به لحظه، حس کنجکاوی خود را به درستی پاسخ دهند.

وی ادامه داد: سینمای کودک، وظیفه گرما بخشی و شورآفرینی به قلب و روح کودکان را بر عهده دارد و با فراهم آوردن مجموعه فیلم‌های کودکان و نوجوانان، آمیزه‌ای از شادی، هیجان، سازندگی، نوع دوستی، محبّت و ایثار را برای آنان به ارمغان خواهد آورد.

قاسمی گفت: پس از گذشت یک سال از تاریخ بازگشایی سالن اول سینما بهمن، مدیریت منطقه ۱۵ با توجه به بالا بودن تعداد کودکان و نوجوانان در این منطقه و استقبال خوب شهروندان و پتانسیل منطقه شرق اصفهان و نیاز به اکران بیشتر فیلم‌ها، تصمیم بر راه‌اندازی سالن دو سینما بهمن با استفاده از بروزترین تجهیزات سینمایی جهت پوشش همه ذائقه‌ها گرفته است.

وی افزود: این منطقه نیز با داشتن مردمی فعال، متدین و انقلابی و نسل جوان، در همه زمینه‌ها حضور پررنگ و قابل تحسین داشته و توانسته به نحو مطلوبی عمل کند.

مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان گفت: دهه فجر همواره فرصتی مناسب برای افتتاح و بهره‌برداری از طرح‌ها و پروژه‌های مختلف شهر است تا همزمان با ایام گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی، ثمرات و نتایج تلاش‌ها و اقدامات مسئولان در عرصه‌های مختلف به مردم عرضه شود. افتتاح و بهره‌برداری از سالن دو سینما بهمن منطقه با صرف اعتباری افزون بر پنج میلیارد ریال در همین راستا بوده است.کد محتوا 13219

برچسب ها