تایید سلامت و مدیریت پزشکی باغ پرندگان و خزندگان در ناژوان

مدیر طرح ساماندهی ناژوان گفت: با همکاری و هماهنگی بین طرح ساماندهی ناژوان و اداره کل دامپزشکی وضعیت سلامت و پزشکی تمامی مراکز ناژوان تایید شده است.

سید رسول هاشمیان در گفت و گو با خبرنگار ایمنا با اشاره به برنامه واکسیناسیون پرندگان در طول ایام سال، اظهار کرد: چکاپ سلامت پرندگان و حفظ محیط ایمن برای زندگی طبیعی همه حیوانات موجود در مراکز ناژوان از خطوط قرمز مدیریت طرح ساماندهی ناژوان است.

وی افزود: در شرایط کنونی بیش از گذشته نیاز به همراهی و همکاری بین ارگان‌های اجرایی نیاز می‌شود که این امر در طرح ناژوان بخوبی ملموس و قابل مشاهده است.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان با اشاره به دیدار خود با مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان تصریح کرد: در نظر داریم تا با هماهنگی و همکاری دامپزشکی استان کارگاه‌های علمی و تخصصی ویژه نگهداری از پرندگان و ماهیان در ناژوان برگزار کنیم.

وی با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی نگهداری پرندگان، افزود: متأسفانه شاهد آن هستیم عده‌ای از شهروندان اقدام به نگهداری پرندگان بدون آگاهی کامل از شرایط زیستی آنها و بدون در نظر گرفتن الزامات فرهنگی و بهداشتی می‌کنند.

به گزارش ایمنا، باغ پرندگان اصفهان با وجود بیش از ۳۰۰ گونه و سه هزار پرنده یکی از غنی‌ترین باغ‌های پرندگان کشور است.کد محتوا 13200

برچسب ها