شهروندان همچنان از تردد غیرضروری پرهیز کنند

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه آغاز دوباره فعالیت اقتصادی و اجتماعی در شهرها به معنای رفع یا دفع ویروس کرونا نیست، گفت: شهروندان باید همچنان از تردد غیرضروری در شهرها پرهیز کنند و مدیران شهری نیز همانند گذشته نسبت به ضدعفونی کردن شهر اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ايمنا ، علیرضا نصر اصفهانی صبح امروز در یکصد و هجدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن قدردانی از شهرداری اصفهان و همچنین دولت برای  مدیریت بحران کرونا تاکنون اظهار کرد: ساال گذشته نیز با بحران‌های مختلفی رو به رو بودیم که به خوبی از آنها نیز عبور کردیم.

وی با تاکید بر اینکه بحران کرونا بحرانی جهانی و مشکل کنونی همه کشورها است، افزود: در این بحران تدبیر مردم و مسئولان می‌تواند شرایط را به گونه‌ای رقم بزند که به راحتی بتوان از آن عبور کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه کرونا دهمین ویروسی است که جهان را تحت تاثیر خود قرار داده، اضافه کرد: اما باید توجه داشت که امروز علم و دانش بشری و یافته‌های علمی پیشرفت کرده و این ویروس عمر طولانی نخواهد داشت و با همراهی مردم می‌توان به این ویروس نیز غلبه کرد.

وی با  اشاره به همکاری مردم تا کنون در بحران کرونا ابراز امیدواری کرد که این روند ادامه یابد و مردم با توجه به توصیه‌های صورت گرفته این روال را ادامه دهند تا اصفهان در جایگاه مناسبی در تقابل با این ویروس قرار گیرد.

نصر اصفهانی با تاکید بر اینکه آغاز دوباره فعالیت اقتصادی و اجتماعی در شهرها به معنای رفع یا دفع این ویروس نیست، تصریح کرد: شهروندان باید همچنان از تردد غیر ضروری در شهرها پرهیز کنند و مدیران شهری نیز همانند گذشته نسبت به ضدعفونی کردن شهر ادامه دهند.

نگران کاهش حساسیت مردم نسبت به سلامتی‌شان هستیم

وی تاکید کرد: نگرانی‌ ما از کاهش حساسیت مردم نسبت به سلامتی خود و اطرافیانشان است که خسارت جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا بخشی از جامعه دچار بحران جدی و فقر اقتصادی شده‌اند، ادامه داد:  باید در این بحران فرصت‌هایی در زمینه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی و بین المللی ایجاد کنیم که در شرایط عادی شاید نمی‌توانستیم این فرصت را به دست آوریم و امیدوارم این همدلی و هم‌راستایی در کشور ادامه یابد.

وی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام "جهش تولید" اظهار کرد: با تحقق این شعار می‌توان اشتغال را افزایش و وابستگی‌ها در تامین برخی کالاها به خارجی‌ها را کم کرد و با استفاده از سرمایه انسانی و اجتماعی موجود این شعار محقق شود.

نصر اصفهانی تصریح کرد: ضروری است برای تحقق این شعار به نصب تبلیغات و بنر بسنده نکنیم و شاهد اتفاقات عملی خوب در این زمینه باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان همچنین ضمن قدردانی از اصحاب رسانه برای پوشش آنلاین جلسات علنی و همچنین اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری و شورای شهر به منظور برنامه‌ریزی برای برگزاری برنامه‌های متنوع برای اعیاد گذشته اظهار کرد: همچنین از معاونت مالی و اقتصادی تشکر می‌کنیم که تامین منابع مالی در شرایط بحرانی را انجام دادند، معاون خدمات شهری که در خط مقدم بحران بودند و معاون فرهنگی و اجتماعی نیز توانستند از نظر روحی شرایط را هموار کردند و در بخش آموزش نیز گام‌های اساسی برداشتند.

وی با بیان اینکه برخی قضاوت‌های نابجایی نسبت به فعالیت‌های مدیریت شهری در بحران کرونا دارند، اضافه کرد: باید توجه داشت که این قضاوت‌ها ناشی از ناآگاهی افراد است و چنانچه این افراد وظایف و اقدامات شهرداری را در بحران کرونا به خوبی بشناسند قدردان فعالیت‌های صورت گرفته نیز خواهند بود.کد محتوا 13164

برچسب ها