تعریف پروژه های ویژه در دو محله دردشت و امامزاده اسماعیل

مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان گفت: دو محله دردشت و امامزاده اسماعیل از جمله محله های شاخص کم برخوردار این منطقه است که با اجرای پروژه های عمرانی به ویژه در حوزه گردشگری، ساماندهی می شود.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، حسین کارگر با اشاره به کارشناسی های صورت گرفته در خصوص پروژه های محرک توسعه اظهار کرد: با توجه به رویکرد تیم جدید مدیریت شهری مبنی بر تمرکز بیشتر در محله های کمتر برخوردار، محله های دردشت (شهشهان) و امامزاده اسماعیل به عنوان دو محله شاخص در منطقه سه تعیین شده است. 

وی افزود : بنابراین طبق توافق با شهروندان و بررسی های کارشناسان و نیازسنجی انجام شده، مقرر شد برای این محلات پروژه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تعریف شود.

*تعریف 150 میلیارد ریال پروژه در محله دردشت

مدیر منطقه سه شهر اصفهان با اشاره به مهمترین پروژه ها و فعالیت های در دست اقدام در دو محله شهشهان و امامزاده اسماعیل تصریح کرد: با توجه به اینکه این دو محله از محله های دارای بافت فرسوده و تاریخی است بنابراین در هر دو محله دفتر بازآفرینی ایجاد می شود.

وی با اشاره به هزینه بیش از 150 میلیارد ریالی پروژه های تعریف شده در محله دردشت (شهشهان)، بیان کرد: از جمله فعالیت های عمرانی در دست اقدام در محله دردشت، احداث خانه کودک و نوجوان، احداث ورزشگاه ویژه بانوان و کودکان، احداث پارک دوستدار کودک، احداث گذر کمکی بازارچه دردشت، کفسازی و بدنه سازی محور دردشت، بهبود محیطی جنوب مسجد جامع و طرح محله گردشگری شیخ بهایی خواهد بود.

*محیط جنوب مسجد جامع اصفهان بهبود می یابد

کارگر با بیان اینکه در محله شیخ بهایی سه تک بنای تاریخی شامل حمام شیخ بهایی، عصارخانه جماله و خانه تاریخی مربوط به دوره پهلوی وجود دارد، اظهار کرد: متاسفانه حدود 50 درصد این خانه و حمام تخریب شده است و نیمی از حمام شیخ بهایی نیز توسط میراث فرهنگی مرمت شده است. 

وی ادامه داد: نیمی از مالکیت عصارخانه جماله در اختیار میراث و نیمی در اختیار مالک شخصی است که با حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر، در این خانه در روزهای اخیر تصمیماتی در خصوص این بنا و انعقاد تفاهم نامه ای سه جانبه برای مرمت آن، گرفته شد.

مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان تصریح کرد: خانه مربوط به دوران پهلوی هم دارای مالک خصوصی است که شهرداری مذاکراتی برای خرید و مرمت این خانه با مالکان انجام داده است.

وی در خصوص زمین های رها شده و مکان های بی دفاع در محله شیخ بهایی نیز که برای گردشگری نیاز به ساماندهی دارد، تصریح کرد: بخشی از این زمین ها در مالکیت راه و شهرسازی، شهرداری و مالکان خصوصی است که در این راستا شهرداری طرح بهبود محیط جنوب مسجد جامع اصفهان را در کمیته فنی به تصویب رسانده است اما هنوز به توافق با مالکان نرسیده ایم.

*سنگفرش گذر حمام شیخ بهایی تا گذر امام جمعه

کارگر در خصوص تامین امنیت لازم برای گردشگران در این محله هم اظهار کرد: گذری از حمام شیخ بهایی تا گذر امام جمعه وجود دارد که طی طرح محله گردشگری شیخ بهایی، سنگ فرش شده و دیواره های این گذر هم نماسازی می شود.

کارگر در خصوص محله امامزاده اسماعیل نیز افزود: پروژه های محله محور امامزاده اسماعیل با مشورت معتمدان محلی در حال طراحی توسط مشاوران است.کد محتوا 42355

برچسب ها