پروژه های

در بیستمین برنامه "هر یکشنبه، یک افتتاح" پروژه‌های عمرانی، خدماتی و فرهنگی با اعتبار بالغ بر 80 میلیارد تومان در منطقه هفت شهرداری اصفهان افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، شاخص‌ ترین این پروژه‌ها بهره ‌برداری از بوستان آرزو ویژه کودکان و نوجوانان بود. این بوستان دارای اسباب بازی هایی با موضوع فیزیک، ساعت خورشیدی، زمین اسکیت و بازی توپی است. این پروژه در فضایی بالغ بر ۹ هزار مترمربع با هزینه‌ای بالغ بر 23 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

عملیات ساماندهی و خیابان‌سازی بلوار پرستار از دیگر پروژه‌ های منطقه هفت به شمار می‌رود که امروز بهره‌برداری شد؛ این خیابان حدفاصل خیابان گلستان تا غرضی به طول یک‌هزار و ۲۰۰ متر، مساحت آسفالت بالغ بر ۱۶ هزار متر مربع و دو هزار و ۵۰۰ متر مربع طول جدول‌گذاری است.

عملیات ساماندهی و خیابان‌سازی بلوار پرستار با جابجایی تأسیسات برق فشار قوی و دفع آب‌های سطحی و زه‌کشی، همچنین ساماندهی مادی با سنگ مالون با هزینه ۳۵ میلیارد و ۴۵۷ میلیون ریال انجام شده است.

همچنین احداث خیابان و پیاده‌روسازی خیابان پوریای ولی حدفاصل خیابان اشراق جنوبی تا میدان کویتی پور به طول ۵۰۰ و عرض آسفالت ۱۳ متر به بهره‌برداری رسید.

برای احداث و پیاده‌روسازی خیابان پوریای ولی، یک هزار متر جدول‌گذاری، مساحت آسفالت بالغ بر هشت هزار مترمربع، پیاده‌رو سازی خیابان بالغ بر دو هزار مترمربع و کانال دفع آب‌های سطحی و جابجایی کابل فشار قوی در مجموع ۱۶۷ میلیارد ریال هزینه شده است.

دیگر پروژه‌ای که امروز افتتاح شد، دوربرگردان بلوار ایمان است؛ با توجه به طول یک هزار متری بلوار ایمان و نیاز به دور برگردان و با توجه به انبوه درختان، در دو محل دوربرگردان به طول ۱۵ متر و عرض هفت متر و با هزینه دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال احداث شده است.

همچنین پل سنگی پیاده رو برازنده نیز در منطقه هفت از دیگر پروژه های منطقه بود؛ این پل سنگی طبیعی مالون به صورت قوسی با نورپردازی و روی مادی برازنده به صورت پیاده‌راه با هزینه ۶۰۰ میلیون ریال ایجاد شده است.

به منظور ساماندهی پارک میخک نیز اقداماتی همچون ساماندهی پیاده رو با سطحی بالغ بر سه هزار مترمربع، تعمیرات آبنما و مبلمان شهری و احداث موتورخانه با هزینه چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال انجام شده است.

همچنین نورپردازی پل غیر همسطح شهید شاهمرادی تکمیل شد؛ در این پروژه ۶۰۰ پروژکتور با لامپ ال ای دی به طول ۱۵۰۰ متر با قابلیت کنترل، تنظیم و برنامه‌ریزی و با هزینه پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال استفاده شده است. 

نصب نماد پرواز در میدان شهید کویتی‌پور با هزینه ۴۰۰ میلیون ریال، اصلاح بستر و ساماندهی فضای سبز شامل هرس و جوان‌سازی و کندوکوب با هزینه سه میلیارد ریال، نصب مبلمان شهری در پارک‌های سطح منطقه و انجام اقداماتی همچون ترمیم آبیاری قطره‌ای تحت فشار باغ فدک و پل شریعتی، نصب نیمکت، سطل زباله، وسایل حرکت درمانی، تابلوهای معابر، میز شطرنج، میز پینگ‌پنگ، تعویض اسباب‌بازی‌های فرسوده و حادثه‌ساز و نصب کف‌پوش، از دیگر اقدامات منطقه هفت به شمار می‌رود.

در بیستمین برنامه "هر یکشنبه، یک افتتاح" عملیات اجرایی خیابان بهشتی و خیابان شهید عبدالرسول زرین آغاز شد. خیابان بهشتی با عرض ۲۴ متر در دو لاین حدفاصل شهرک کوثر تفکیکی اراضی واقع در جنوب باغ فدک (مادی فدن) با پیاده‌رو و فضای سبز، بدنه‌سازی و احیای مادی به طول یک‌هزار و ۱۰۰ متر با هزینه‌ای بالغ بر ۲۳۴ میلیارد ریال احداث می‌شود.

آغاز عملیات اجرایی خیابان شهید عبدالرسول زرین با پیش بینی اعتباری بالغ بر ۳۱۵ میلیارد ریال از دیگر پروژه‌های منطقه هفت است؛ طول این خیابان حدود ۶۰۰ متر با عرض ۲۴ متر و عرض آسفالت ۱۱ متر است که در آن چهار متر فضای سبز و پیاده رو از هر طرف اجرا خواهد شد.

* پروژه های " هر یکشنبه، یک افتتاح" منطبق با مطالبات و خواسته های مردم مناطق مختلف

شهردار اصفهان در حاشیه بهره برداری از این پروژه ها، اظهار کرد: امروز در منطقه هفت کلنگ آغاز عملیات اجرایی دو خیابان به زمین زده شد و چندین پروژه دیگر نیز در این منطقه به بهره برداری رسید.

قدرت اله نوروزی با اشاره به افتتاح بوستان آرزو، تصریح کرد: در این بوستان که  جنبه آموزشی دارد شرایط مناسبی فراهم شده تا دانش آموزان بتوانند بخشی از دروس فیزیک خود را درک و مباحث تئوری کتاب های خود را به صورت عملی فرا بگیرند.

وی ادامه داد: علاوه بر این بوستان پروژه های دیگری ماننده پیاده روسازی ها، خیابان سازی ها و ... نیز در منطقه با هزینه اجرایی 80 میلیارد تومان افتتاح یا کلنگ زنی شد.

شهردار اصفهان اضافه کرد: اصفهان به لحاظ اینکه در حال پیوستن به شهرهای دوستدار کودک است باید بوستان ها یا پارک هایی را با توجه به موضوع کودکان یا نوجوانان در شهر داشته باشد، لازم است تفریح کودک همراه با آموزش و تعلیم و تربیت باشد.

وی با بیان اینکه شعار "هر یکشنبه یک افتتاح" شهرداری همچنان پابرجاست، تاکید کرد: با توجه به تعداد بالای پروژه ها در هر یکشنبه چندین پروژه در مناطق مختلف شهر اصفهان افتتاح یا کلنگ زنی می شود. پروژه های " هر یکشنبه، یک افتتاح" منطبق با مطالبات و خواسته های مردم مناطق و محلات مختلف شهر است. علاوه بر پروژه های مناطق، شهر اصفهان دارای چندین پروژه شاخص ملی مانند تقاطع غیر همسطح شهید سلیمانی، نمایشگاه بین المللی، سالن اجلاس سران، پل آفتاب، جاده فرزنگان، و ... نیز هست.

نوروزی تاکید کرد: تا پایان سال پروژه بزرگ تقاطع غیر همسطح شهید سلیمانی افتتاح می شود، طی روزهای آینده طرح ساماندهی میدان امام حسین (ع) به پایان می رسد، همچنین برای تکمیل پروژه مرکز همایش های بین المللی قول هایی داده شده و امیدواریم با تحقق وعده ها این پروژه نیز در این دوره مدیریت شهری به پایان برسد.

وی اضافه کرد: پروژه سالن گلستان شهدا آماده افتتاح و بهره برداری است، با توجه به شرایط کرونایی و استمرار این شرایط پروژه ها به صورت مجازی افتتاح می شود.

*بوستان آرزو مکانی برای اندیشه ورزی کودکان و دانش آموزان

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز اظهار کرد: بوستان آرزو در منطقه هفت شهرداری اصفهان با پارک های دیگر متفاوت و مکانی برای اندیشه ورزی کودکان و دانش آموزان است زیرا خانواده ها در کنار تفریح در بوستان آرزو می توانند از وسایل آموزشی که در پارک تعبیه شده نیز استفاده کنند.

علیرضا نصر اصفهانی تصریح کرد: امکان آموزش بخشی از دروس علوم و فیزیک دانش آموزان در این پارک به صورت عملی فراهم شده و امیدوارم ایجاد چنین پارکی بنیانی برای حرکت های بعدی مشابه در دیگر نقاط اصفهان باشد.

وی با بیان اینکه پروژه ‌های بهره ‌برداری شده در نقاط مختلف شهر بخشی از نیازهای شهروندان را برطرف می‌ کند، افزود: اگر در شهر سینما، بوستان یا پل ‌های متعدد افتتاح می‌ شود، بخشی از نیازهای مردم برای زیست بهتر در شهر است.    

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: امید است برنامه "هر یکشنبه یک افتتاح" منجر به افزایش امیدواری مردم، رقابت سالم بین مناطق شهری و سرعت بخشی در اجرای پروژه‌ ها شود.

وی با بیان اینکه باید تلاش کرد سرعت در اجرای پروژه ها مانع افت کیفیت پروژه ها نشود، گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان این دوره مدیریت شهری شاهد افتتاحیه های بسیار خوبی در شهر اصفهان خواهیم بود، هر امکانی که برای مردم این شهر فراهم می شود باید هر چه سریعتر مورد بهره برداری مردم قرار بگیرد و نباید در انتظار افتتاح بماند.

نصر تاکید کرد: هر پروژه ای که در شهر اصفهان به بهره برداری می رسد نظارت شورای شهر از جنبه های مختلف روی آن اعمال می شود، در کنار برنامه های افتتاحیه استمرار استفاده بهینه از امکان یا خدمات ارائه شده مورد تاکید شورای شهر است. 

*منطقه 7 دیگر محروم نیست

همچنین در این جلسه، علیرضا نصراصفهانی، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: منطقه هفت در حال حاضر شرایط بهتری نسبت به گذشته پیدا کرده و روی ریل توسعه قرار گرفته است.

وی افزود: پروژه هایی که امروز افتتاح و کلنگ زنی شد با اعتبار 80 میلیارد تومان اجرایی می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان اضافه کرد: منطقه هفت با قرار گرفتن در مسیر رشد و توسعه، دیگر جزو مناطق محروم شهر اصفهان نیست و شرایط خوبی را نسبت به گذشته پیدا کرده است.کد محتوا 26271

برچسب ها