رونمایی از منشور سبک زندگی جهادی

اولین نشست تخصصی زنان جهادی به همراه آئین رونمایی از منشور سبک زندگی جهادی به همت مرکز تخصصی بانوان آفتاب وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با مشارکت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان و فرهنگسرای پایداری برگزار شد.

به گزارش ايمنا ، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان با بیان اینکه باغ موزه دفاع مقدس متعلق به شهدا، پیشکسوتان جنگ، رزمندگان، جانبازان و به ویژه خانواده معظم شهدا است، گفت: خانواده شهدا و ایثارگران هر آنچه سرمایه داشتند، در خدمت نظام جمهوری اسلامی گذاشتند.

سردار شیروانیان با بیان اینکه هدف از برگزاری این مراسم تجلیل و تبیین نقش بانوانی است که زینب گونه راه شهدا را ادامه می‌دهند، افزود: پیش از به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی نیز برخی بانوان در راهپیمایی‌ها در صف اول بودند، همچنانکه در راهپیمایی هفتم محرم، بانوان اصفهانی در صف اول ایستادند و با رشادت خود، برگ زرینی بر افتخارات این شهر افزودند.

وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب نیز در بحران‌هایی که در مناطق مرزی رخ داد، بانوان به همراه همسران خود در منطقه خطر حضور داشتند و با آغاز جنگ تحمیلی که چهلمین سالگرد آن‌را پشت سر می‌گذاریم، بانوان در خط دوم و سوم منطقه عملیاتی، در بیمارستان‌های صحرایی و ستادهای پشتیبانی سعی می‌کردند رسالتی که برعهده آن‌ها گذاشته شده را انجام دهند.

وی با اشاره به نقش مهم بانوان در دوران جنگ تحمیلی، تصریح کرد: بانوان ایثارگر با شجاعت و تلاش، به پشتیبانی از فرزندان خود و همچنین فرزندان ایران زمین پرداختند و حضورشان در جبهه‌های مختلف، روحیه‌ای برای رزمندگان بود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان یاد و خاطره سردار شهید سلیمانی را گرامی داشت و یادآور شد: رشادت رزمندگان اسلام به رهبری شهید سلیمانی ریشه داعش را خشکاند و همان طوری که رهبر معظم انقلاب فرمودند، اگر مدافعان حرم نبودند، در کوچه پس کوچه‌های شهرهای کشور باید با داعش می‌جنگیدیم.

خانواده کانون اصلی فرهنگ یک جامعه است

لیلا لندی، مدیر مرکز تخصصی بانوان آفتاب در این مراسم گفت: خانواده هسته اولیه هر جامعه و مهم‌ترین رکن آن است و اهمیت به سزایی دارد که این مهم متأثر از کارکرد خانواده است زیرا افراد در خانواده آماده پذیرش نقش‌های اجتماعی خود می‌شوند.

وی ادامه داد: اهمیت این نهاد مهم باعث شده تا دشمنان جوامع اسلامی به ویژه کشور عزیزمان، هجمه بی سابقه‌ای به نهاد خانواده وارد کرده و در تلاش برای کاستن از ارزش‌های آن و تغییرات سبک زندگی ایرانی و اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه سبک زندگی افراد جامعه نشأت گرفته از مؤلفه فرهنگی آن جامعه است، تصریح کرد: خانواده کانون اصلی فرهنگ یک جامعه است که باید برای تحکیم آن تلاش کرد.

این فعال جهادی تاکید کرد: با توجه به اهمیت این موضوع، دفتر امور بانوان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان با همکاری دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان و دفتر تخصصی بانوان آفتاب وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، نقشه پیشنهادی قرارگاه مهندسی سبک زندگی جهادی را بر اساس منویات مقام معظم رهبری در خصوص کاربردی کردن سبک زندگی جهادی ایرانی تدوین کرده و با دعوت از نظر صاحب نظرانی که در راستای سلامت اجتماعی تلاش می‌کنند، به تقویت این سند پرداخت.

وی با اشاره به تشکیل این قرارگاه از سال ۹۷، اهداف آن را چگونگی پیاده کردن و ارائه شیوه‌های زندگی سالم بر اساس مبانی و مؤلفه‌های اسلامی برای مادران و دختران خانواده، ارائه الگوی اسلامی در تشکیل خانواده، بررسی جایگاه و کارکرد خانواده و بررسی تأثیرات فضای مجازی و ترویج فرهنگ استفاده سالم از آن عنوان کرد.

لندی تاکید کرد: نقشه سبک زندگی اسلامی پس از رونمایی در این مراسم به کلیه نهادهای فرهنگی مرتبط ابلاغ شده و از جهادگران و مسئولان جهت اجرایی شدن این نقشه و در نظر گرفتن آن برای برنامه‌ریزی‌های کلان دستگاه‌ها درخواست همکاری داریم.کد محتوا 20296

برچسب ها