رونمایی از ۵ ایستگاه مکانیزه دوچرخه تا پایان سال

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: تعداد پنج ایستگاه مکانیزه و تمام هوشمند اپراتور تا قبل از نوروز امسال در محدوده مرکزی و تاریخی شهر رونمایی و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

علیرضا صلواتی در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهارکرد: شهروندانی که کارت اشتراک ایستگاه‌های دوچرخه را داشته باشند، می‌توانند با مراجعه به ایستگاه‌های مکانیزه، دوچرخه مورد نظر خود را دریافت و استفاده کنند.

وی از فعالیت مجدد ۱۵ ایستگاه دوچرخه با مشارکت بخش خصوصی تا نیمه دوم آذرماه امسال در شهر اصفهان خبر داد و افزود: ۱۵ ایستگاه دوچرخه در محدوده محور زاینده رود و نقاط مرکزی شهر با مشارکت شهرداری اصفهان و بخش خصوصی فعالیت خود را از سر می‌گیرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: دی ماه سال گذشته فراخوان مشارکت بخش خصوصی برای راه‌اندازی مجدد ایستگاه های دوچرخه اعلام و بعد از آن طی ۱۰ ماه گذشته جلسات کارشناسی و مدیریتی با بخش خصوصی برگزار و آسیب شناسی لازم انجام شد تا با کمترین تبعات، این اقدام صورت گیرد.

وی تاکید کرد: در این ایستگاه‌ها سعی شده کیفیت دوچرخه‌ها افزایش یابد و این وسیله پاک در انواع مختلف معمولی، مدرن، برقی، اسکوتر برقی و حتی دو نفره به شهروندان عرضه شود.

صلواتی با بیان اینکه تعرفه کرایه دوچرخه‌ها بستگی به نوع خدمات در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: سعی شده یک سبد کالای دوچرخه تعریف شود تا شهروندان با هر توانایی اقتصادی بتوانند از دوچرخه استفاده کنند.

وی تصریح کرد: اشتراک‌های ماهانه و سالانه برای کرایه دوچرخه از ایستگاه‌ها در نظر گرفته شده تا هزینه‌ها برای استفاده کنندگان کاهش یابد و شهروندان به استفاده دایم از دوچرخه تشویق شوند.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار اصفهان با بیان اینکه تعداد ایستگاه‌های دوچرخه شهر اصفهان تا سال آینده به ۵۰ ایستگاه افزایش پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: تعداد پنج ایستگاه مکانیزه، تمام هوشمند و بدون اپراتور دوچرخه تا قبل از نوروز امسال در محدوده مرکزی و تاریخی شهر آغاز به کار خواهد کرد.

نسل چهارم دوچرخه در شهر اصفهان

صلواتی با اشاره به استفاده از نسل چهارم دوچرخه در شهر اصفهان، اظهارکرد: در صدد هستیم با استفاده از اپلیکیشن‌های تلفن همراه، دوچرخه‌ها را عرضه کنیم تا هر شهروند بتواند با استفاده از این اپلیکیشن، به نزدیکترین ایستگاه دوچرخه مراجعه و دوچرخه مورد نیاز خود را دریافت کند؛ در تلاش هستیم نسل سوم و چهارم هوشمندسازی در دوچرخه را تا قبل از پایان سال محقق کنیم.

وی با بیان اینکه با تنوع و افزایش کیفیت خدمات ایستگاه‌های دوچرخه، افزایش ساعات فعالیت، همچنین باز بودن آنها در روزهای تعطیل میزان استقبال شهروندان از ایستگاه‌های دوچرخه افزایش خواهد یافت، افزود: اتفاق نو و جدیدی در بخش حمل و نقل پاک در شهر اصفهان اتفاق خواهد افتاد که امیدواریم بتوانیم از ظرفیت‌های بخش خصوصی در این راستا بیشتر استفاده کنیم.کد محتوا 19547

برچسب ها