آینده پژوهی شهری  به دور از سیاسی کاری انجام شود

نائب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: کارشناسان و مدیران شهری باید براساس علم، دانش و تجربه حرکت کنند تا به اهداف تعیین شده براساس آینده پژوهشی برسند و سلامت شهرها را تضمین کنند.

به گزارش خبرنگار ايمنا ، پور محمد شریعتی نیا بعد از ظهر امروز چهارشنبه ۲۳ مردادماه در نشست تخصصی آینده پژوهی شهری که با حضور مدیران شهری و مسئولان دستگاه‌های اجرایی  استان در کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان برگزار شد، گفت: آینده پژوهی، آینده نگری و آینده سازی براساس دانایی یکی از موضوعات اصلی نشست تخصصی آینده پژوهی شهری است.

وی افزود: ترسیم و هدفگذاری براساس تغییرات انجام شده اهمیت  زیادی دارد و در صورتی که از این تغییرات غفلت کنیم از دنیا عقب می‌مانیم.

 نائب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: چنانچه ما در فرآیند برنامه‌ریزی شهری عقب تر از مردم حرکت کنیم، مردم ساخت و ساز را شروع می‌کنند.

شریعتی نیا خاطرنشان کرد: نشست‌هایی از این دست باید به صورت دقیق‌تر ادامه داشته باشد؛  باید تلاش کنیم تا آفت‌های برنامه‌ریزی مثل سیاسی کاری و برخورد سلیقه‌ای کنارگذاشته شود، زیرا این دو رفتار از چالش‌های جوامع امروزی است.

وی اضافه کرد: برخی مواقع طرح یا اقدامی به دلیل تفکر خاص جناحی و برخورد سلیقه‌ای کنار گذاشته می‌شود، از این رو ضروری است کارشناسان و مدیران براساس کارکارشناسی،  استفاده از اساتید دانشگاه و همچنین با توجه به اطلاعاتی که امروزه در حال تبادل است، روز و به دور از بحث‌های سلیقه‌ای برنامه‌ریزی و آینده نگری دقیقی داشته باشند.

 نائب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: کارشناسان و مدیران شهری باید براساس علم، دانش و تجربه حرکت کنند تا به اهداف تعیین شده براساس آینده پژوهشی برسند و سلامت شهرها را تضمین کنند زیرا شهر یک موجود زنده است و تامین و حفظ سلامتی این موجود زنده باید برنامه ریزی و آینده نگری برنامه‌ها لحاظ شود.کد محتوا 18301

برچسب ها