توزیع ۵۰۰ بن حمایتی شهرداری اصفهان ویژه سلامت عزاداران حسینی

با توجه به شیوع کرونا ویروس تعداد ۵۰۰ بن یک میلیون ریالی از سوی شهرداری اصفهان ویژه تهیه اقلام بهداشتی به هیئت‌ها اختصاص داده شده است.

به گزارش ایمنا، معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با اعلام این خبر گفت: مدیریت شهری اصفهان هرساله با شروع ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع)، تمهیدات و فضاهای حمایتی ویژه‌ای برای هیئت‌های مذهبی در سطح شهر فراهم می‌کند تا در کنار عزاداران حسینی به برگزاری هر چه باشکوه‌تر و بهتر این آئین مذهبی و هویتی کمک کند.

مرتضی رشیدی ضمن قدردانی از کمیسیون‌های اجتماعی و بهداشت شورای شهر افزود: امسال با توجه به شرایط پیش آمده تصمیم بر این شد که با حمایت شهرداری اصفهان، کمیسیون اجتماعی و کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر و با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی به ویژه معاونت بهداشت استان اصفهان، بسته‌های حمایت از سلامت عزاداران حسینی به آن‌ها اهدا شود.

وی ادامه داد: مبلغ پنج میلیارد ریال در قالب ۵۰۰ بن یک میلیون ریالی از سوی شهرداری اصفهان به منظور تهیه اقلام بهداشتی به هیئت‌ها اختصاص داده شده که هر هیئت به واسطه معرفی سازمان تبلیغات اسلامی حداقل ۵ بن یک میلیون ریالی دریافت می‌کند.

وی تصریح کرد: طبق فرآیند تعریف شده هر هیئت با مراجعه به نمایشگاهی با عنوان "هم عرض ارادت هم حفظ سلامت" که به همت معاونت بهداشت استان اصفهان مهیا شده، برای خرید ماسک، شیرهای پدالی، مواد ضدعفونی و بهداشتی اقدام می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط حاکم در جامعه و عزاداری خاص، امسال فضا و رنگ و بوی شهری برای ایام محرم پررنگ‌تر از سال گذشته است و تمام گالری‌های شهروندی شهر به ایام عزاداری سید الشهدا اختصاص داده شده و معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برای این ایام رویدادهایی مختلفی در دل محلات و مناطق مختلف شهری برنامه ریزی کرده است.

گفتنی است؛ نمایشگاه "هم عرض ارادت هم حفظ سلامت"، ۳۰ مرداد از ساعت ۱۷ الی ۲۱ و ۳۱ مرداد و یکم شهریور از ساعت ۹ الی ۲۱ در خدمت رسانی به هیئت‌های مذهبی حاضر است.کد محتوا 17255

برچسب ها