اجرای طرح پیرایش شهری منطقه ۱۵ در خیابان شریعتی

مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان از اجرای طرح پیرایش شهری با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال واقع در خیابان شریعتی خبر داد.

مسعود قاسمی در گفت و گو با خبرنگار ايمنا ، با بیان اینکه یکی از معضلات کلیدی حال حاضر در شهرهای کشور بحران موجود در سیمای شهرهاست، اظهار کرد: امروزه بی‌توجهی به سیمای شهری در نظام کلی هدایت تحولات کالبدی شهرها، ان را مخدوش و بی‌هویت کرده است.

وی تصریح کرد: فرسودگی نماها و نصب بی‌ضابطه تابلوها باعث اغتشاش بصری و افت کیفی سیمای شهری شده است، از این رو برای رفع این معضل مرمت و ساماندهی باید در دستور کار مدیریت شهری قرار گیرد.

مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان با اشاره به اهمیت اجرای طرح‌های پیرایش شهری، ادامه داد: توجه و بررسی چنین طرح‌هایی، حاکی است که روش و نظام اجرای این دست پروژه‌ها که در نوع خود تجربه کاملاً جدیدی محسوب می‌شود، مسئله‌ای کلیدی و نیازمند دقت فراوان است و نظام عمرانی باید با اقتضائات و پیچیدگی‌های آن‌ها هماهنگ و همسو باشد.

وی تاکید کرد: دقت در طراحی و جزئیات اجرایی، توجه به جنبه‌های اجتماعی و رعایت دقیق ضوابط ایمنی به منظور کاهش اغتشاشات بصری و تشخیص بخشی به نماها و فضاهای با ارزش این محور، از دیگر نکات کلیدی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

قاسمی در خصوص جزئیات طرح ساماندهی خیابان شریعتی، افزود: اجرای طرح پیرایش شهری در خیابان شریعتی که از یکم اسفندماه سال ۹۸ شروع شده شامل زیرسازی تابلوها، شست و شوی نماها، رفع نازیبایی‌ها و اصلاح تابلوها (ساماندهی پارک و گذر مجاور پارک در محدوده پایلوت، اجرای بدنه سازی، ساماندهی تابلو و در تجاری، اتمام بلوک فرش گذر موجود، تکمیل پیاده‌روهای پارک موجود) است.

مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان در خصوص اهداف اجرای طرح پیرایش شهری در خیابان شریعتی، گفت: امروز شاهد تحقق اهدافی چون تقویت حس تعلق به مکان، افزایش احساس رضایت و اعتماد شهروندان به مدیریت شهری، کاهش خروج سکنه از این محور، کاهش روند تبدیل کاربری مسکونی به تجاری، رونق کسب و کار و افزایش گردشگری و تردد در این مکان‌ها هستیم.کد محتوا 13213

برچسب ها