صدور ۷۰ درصد پروانه‌های ساختمانی در کمتر از ۳۰ روز

معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: سال گذشته ۷۰ درصد پروانه‌های ساختمانی در مناطق ۱۵ گانه شهر در کمتر از ۳۰ روز صادر شده است.

سیداحمد حسینی‌نیا در گفت و گو با خبرنگار ايمنا ، اظهار کرد: سال گذشته آمارها حکایت از رشد ۱۲ درصدی ساخت و ساز به لحاظ متراژ پروانه از نظر اقتصادی و تعداد پروانه به لحاظ صنعت ساخت و ساز دارد.

وی تصریح کرد: در حوزه صنعت ساخت و ساز در سال ۹۷ سه هزار و ۱۴۰ پروانه ساختمانی در شهر اصفهان صادر شده که این آمار در سال ۹۸ به پنج هزار و ۱۴۳ پروانه افزایش یافته است.

معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان با بیان اینکه پروانه‌های صادر شده در سال ۹۷ به لحاظ متراژ ۳.۲ میلیون مترمربع بوده است، افزود: در سال ۹۸ علی‌رغم تمام مشکلات، اغتشاشات آبان ماه و بحران‌های اقتصادی که کمتر جاذبه‌ای برای سرمایه گذاری در حوزه ساخت و ساز ایجاد می‌کرد با اعتماد سازی انجام شده شاهد بودیم که ۴.۴ میلیون مترمربع آمار متراژ پروانه‌های صادر شده در شهر اصفهان بوده است.

وی ادامه داد: در سال ۹۱ که به لحاظ مسائل اقتصادی و تورم شرایط مطلوب بوده، میزان متراژ صدور پروانه‌های صادر شده یک میلیون و ۹۰۰ هزار مترمربع بوده در حالی که سال گذشته علی رغم بحران‌های کلان اقتصادی متراژ پروانه‌های صادر شده چهار میلیون و چهارصد هزار مترمربع بوده است و خوشبختانه توانستیم رضایت شهروندان را جلب و سرمایه گذاران را با روان سازی، شفافیت و تسهیل امور شهرسازی راغب به انجام ساخت و ساز در شهر کنیم.

حسینی‌نیا با اشاره به اجرای پروژه‌های محرک توسعه در شهر، گفت: در راستای اجرای پروژه‌های محرک توسعه که سال ۹۷ استارت خورد و سال ۹۸ تعریف شد، ۱۵ پروژه در نظر گرفته شده که در حوزه اقتصادی و شهری با رویکرد محله محوری می‌تواند برای شهروندان نقش انگیزی کند.

وی گفت: در سال ۹۶ بخشی با عنوان پروژه‌های ویژه شهری برای پروژه‌هایی که به عنوان موضعی و طرح‌های ویژه مطرح است در حوزه معاونت شهرسازی اختصاص یافت و سه و نیم میلیارد تومان بودجه برای آن در نظر گرفته شد.

معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان ادامه داد: در این دوره مدیریت شهری برای پروژه‌های ویژه شهری هفت میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت و باعث اجرای پروژه‌هایی شد که مشکلات طرح تفصیلی را به ویژه در حوزه اراضی کشاورزی داخل محدوده شهر برطرف کرد.کد محتوا 13646

برچسب ها