حلقه حفاظتی برای رفاه مردم و کاهش ترافیک احداث می‌شود

شهردار اصفهان گفت: حلقه حفاظتی برای رفاه بیشتر مردم، کاهش ترافیک، کاهش آلودگی، جلوگیری از هدر رفت سوخت و برای آسایش و رفاه مردم احداث می‌شود.

به گزارش ایمنا به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، قدرت الله نوروزی با حضور در نمازجمعه این هفته خوراسگان در گفتگو با شهروندان این منطقه، اظهار کرد: بسیار خوشحالم که طی این دوره مدیریت شهری با اقدامات صورت گرفته در منطقه ۱۵ شاهد افزایش رضایت نسبی مردم هستیم و مجموع این تلاش‌ها باعث رشد و شکوفایی منطقه می‌شود.

وی ضمن ابراز رضایت از جاری شدن مجدد زاینده رود، تصریح کرد: بیشتر مردم منطقه خوراسگان کشاورز هستند و ادامه کار این مردم به جاری بودن این رودخانه بازمی گردد، آرزومندم آب این رودخانه از حرکت امیدوارکننده خود باز نایستد، همت همه مسئولین این است که آب زاینده‌رود همواره در شرایطی باشد که هیچ شهروند و گردشگری از خشکی این رود، رنجور نشود.

شهردار اصفهان با بیان اینکه منطقه ۱۵ دارای حوزه‌های فعالیت متعددی است، ادامه داد: آن چیزی که می‌تواند خوراسگان را به جایگاه واقعی خود برساند توسعه راه‌های مواصلاتی و زیرساخت‌های حمل و نقل است تا با گسترش این بخش، این دروازه ورودی شهر در شأن و جایگاه واقعی خود قرار گیرد.

وی اضافه کرد: حلقه حفاظتی شهر اصفهان از مدتی قبل حرکت مجدانه خود را در این منطقه آغاز کرده است، این حلقه حفاظتی ۷۸ کیلومتر وسعت دارد که در منطقه ۱۵ ویژه است و حلقه حفاظتی در این منطقه دارای اولویت ویژه و نیازمند هزینه کردن بیشتر برای آزادسازی و اجرا بود.

نوروزی تاکید کرد: از ورودی دولت آباد، جاده فرزانگان به طول ۷ کیلومتر ظرف مدت کوتاهی ساخته و به حلقه حفاظتی وصل شد، همچنین یک کیلومتر از حلقه حفاظتی تکمیل شد و به پل آفتاب رسید، پل سردار شهید سلیمانی در ادامه این حلقه از بزرگترین پل‌هایی است که در حال ساخت است و ارتفاعی ۱۴ متری دارد که با هزینه‌ای بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان در حال ساخت است که این اقدامات صورت گرفته تحول بسیار بزرگی برای منطقه و شهر اصفهان خواهد بود. زیباترین ورودی اصفهان در منطقه ۱۵ در حال ساخت است.

وی اضافه کرد: از پل آفتاب تا تقاطع غیر همسطح شهید سلیمانی نزدیک به ۷ کیلومتر در عرض ۷۱۰ متر است که نیاز به توافق با مردم خوراسگان دارد تا زمین‌هایی که متعلق به مردم این منطقه است هر چه سریع‌تر آزادسازی شود. من از مردم این منطقه کمال تشکر را دارم زیرا شهردار منطقه را یاری کردید تا از پل آفتاب تا جاده قهجاورستان و سه راهی بهاران نزدیک به سه کیلومتر آزادسازی شده و یا در حال آزادسازی باشد.

شهردار اصفهان با بیان اینکه باید بتوانیم با رعایت حقوق مردم توافق آنها را برای آزادسازی‌ها جلب کنیم، افزود: آزادسازی این مسیر سخت است اما من با شناختی که از مردم خوراسگان داشتم می‌دانستم بخش‌های مربوط به سرعت آزادسازی می‌شود. عملیات اجرایی ساخت جاده حلقه حفاظتی از پل آفتاب شروع شده و در حال حرکت است.

وی تاکید کرد: این قول را می‌دهم به شرط همکاری مردم منطقه تا پایان سال شاهد ساخت پل‌های مسیر حلقه حفاظتی و آزادسازی کامل در منطقه خوراسگان باشیم. این به معنای ایجاد یک فضای مناسب برای شهر و استفاده از فضایی است که در بن بست گیر کرده بود.

نوروزی با بیان اینکه ورودی و دروازه ورودی شهر، منطقه خوراسگان می‌شود، گفت: بسیاری از مسافرانی که قصد ورود به شهر اصفهان را دارند از این دروازه می‌گذرند و زیبایی و عظمت این ورودی و پل پنج طبقه که در عرض ۱۵۰۰ متر و طول ۲ هزار متر و سطح اشغال شده بسیار وسیعی ساخته می‌شود را مشاهده می‌کنند.

وی تاکید کرد: حلقه حفاظتی برای رفاه بیشتر مردم، کاهش ترافیک، کاهش آلودگی، جلوگیری از هدر رفت سوخت و برای آسایش و رفاه مردم احداث می‌شود.

شهردار اصفهان ادامه داد: پس از عبور از این مسیر به بزرگترین نمایشگاه بین‌المللی می‌رسیم که طی دو تا سه ماه آینده افتتاح می‌شود، حجم زیادی از کسانی که به اصفهان می آیند از مسیر حلقه حفاظتی در منطقه ۱۵ عبور می‌کنند تا به این نمایشگاه برسند.

وی افزود: همچنین سالن اجلاس که باید مرکز رویدادهای بزرگ بین‌المللی در اصفهان باشد در همین مسیر است، این پروژه‌های بزرگ ظرف یکی دو سال گذشته با همت مدیریت شهری و اعضای شورا و تصویب مصوبات مناسب در شورا به خوبی جلو رفته است.

سال میوه چینی اصفهانی‌ها از دسترنج مدیران شهری

نوروزی با بیان اینکه امسال سال میوه چینی اصفهانی‌ها از دسترنج مدیران شهری است، گفت: اجرای این پروژه‌های شهری را به مردم اصفهان تبریک می‌گویم، هر یکشنبه در این شهر افتتاح یا کلنگ زنی‌های مختلف صورت می‌گیرد و همه این موارد اصفهان را به شهری پرتحرک تبدیل کرده است.

وی بیان داشت: فرزندان شما در مدیریت شهری، انقلاب بزرگ عمرانی را در شهر شکل داده‌اند. امیدوارم فعالیت‌های انجام شده در این منطقه خوراسگانی ها را از الحاق به اصفهان خشنود کرده باشد.

شهردار اصفهان با بیان اینکه بودجه شهرداری منطقه ۱۵، ۸۰ میلیارد تومان است، افزود: با این وجود هزینه‌ای که در اطراف خوراسگان در حال انجام است تنها برای آزادسازی‌ها، ۴۰۰ میلیارد تومان و برای ساخت پل ۱۴۰ میلیارد تومان است که به معنای هزینه چند برابری بودجه منطقه ۱۵ و خوراسگان است که مدیریت شهری را خوشحال کرده و موجب شور و نشاط مردم منطقه می‌شود.کد محتوا 16248

برچسب ها