آغاز فعالیت ایستگاه‌های خط دو مترو اصفهان تا پایان هفته جاری

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان گفت: تا پایان هفته جاری فعالیت در کارگاه‌های خط دو متروی اصفهان با رعایت فواصل اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی مقابله با شیوع کرونا از سر گرفته می‌شود.

محمدرضا بنکدار در گفت و گو با خبرنگار ايمنا ، اظهار کرد: کارگاه‌های خط دو متروی اصفهان از ابتدای امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل بود، اما مقرر شد با شرط رعایت فواصل اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله بارزه با شیوع کرونا، تا پایان هفته جاری فعالیت‌ها از سر گرفته شود.

وی با بیان اینکه ۱۰ ایستگاه خط دو همچنین تونل‌های آن در حال احداث است، تصریح کرد: ایستگاه قدس به عنوان یازدهمین ایستگاه خط دو مترو تعیین پیمانکار شده و عملیات اجرایی آن تا دو ماه آینده آغاز می‌شود.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان طول خط دو قطار شهری اصفهان را ۱۴.۵ کیلومتر و دارای ۱۶ ایستگاه عنوان کرد و افزود: در یک سال گذشته کارگاه‌های ایجاد ۱۰ ایستگاه خط دو مترو فعال شده و تاکنون پیشرفت‌های خوبی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: روش اجرای خط دو مترو اصفهان زیرزمینی است به همین دلیل شهروندان روند اجرای این پروژه را احساس نمی‌کنند، زیرا ابتدا ایستگاه‌ها احداث و پس از آن TBM وارد ایستگاه می‌شود؛ این موضوع، معضلات ترافیکی و مشکلات ساخت را به حداقل می‌رساند.

بنکدار گفت: شفت جبهه دوم خط دو متروی اصفهان از سمت ایستگاه مدرس نجفی طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا خردادماه سال جاری اجرا و عملیات حفاری آن تا مردادماه آغاز خواهد شد.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان تاکید کرد: احداث ایستگاه‌های خط دوم قطار شهری با برنامه‌ریزی دقیق‌تر زمانی صورت گرفته بدین ترتیب که پیش از عبور TBM از محل ایستگاه، سازه نگهبان و سازه اصلی ایستگاه ساخته خواهد شد تا ضمن صرفه‌جویی در هزینه‌ها، ایستگاه‌ها با کیفیت بهتری آب‌بندی شود.

بنکدار ادامه داد: سعی و تلاش سازمان قطار شهری اصفهان در ساخت خط دوم، توجه به رویکرد فنی اقتصادی به منظور کاهش هزینه‌ها در زمان بوده است.کد محتوا 17000

برچسب ها