برگزاری 14 برنامه فرهنگی و مذهبی در منطقه 5 شهر اصفهان

مدیر منطقه 5 شهرداری اصفهان گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان 14 عنوان برنامه توسط این منطقه برگزار می‌شود که شامل جزء‌خوانی قرآن کریم، مناجات‌خوانی و اجرای نواهای رمضان، جشن ولادت امام حسن(ع)، مهمان شهر، سه‌شنبه های مهدویت، ضیافت نور، تجلیل از خادمان قرانی، تعزیه خوانی، ضیافت دوست و برنامه شب‌هاي قدر است.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، «احمد رضایی» ضمن تشریح جزئیات این برنامه‌ها اظهار کرد: برنامه جزء‌خوانی قرآن همه‌روزه از ساعت 9 تا 13 در فرهنگسراهای این منطقه برگزار می‌شود. همچنین مسابقه مناجات‌خوانی و نواهای رمضان (در قالب ارسال فیلم در دو سطح شعر و نواخوانی از مناجات‌نامه خواجه عبدالله انصاری و علامه حسن زاده آملی) از یکم تا 28 ماه رمضان برگزار می‌شود.

او با اشاره به برگزاری برنامه «مهمان شهر» خاطرنشان کرد: این محفل قرآنی و مراسم جشن به مناسبت میلاد امام حسن (ع) در مساجدی که به نام آن امام (ع) مزین هستند، فرهنگسرای سبحان و مجموعه پارک صفه برگزار می‌شود.

به گفته او، برنامه «سه شنبه های مهدویت» با همکاری حوزه علمیه خواهران و هیئات طلاب در پارک سپاهان شهر هر سه شنبه برگزار می‌شود.

 آنطور که مدیر منطقه 5 شهرداری اصفهان گفت، برنامه «زمزمه های آسمانی» با حضور قاریان ممتاز استانی و گروه تواشیح همراه با اجرای شبيه خواني در شب شهادت امیر المومنین(ع) از دیگر برنامه های این منطقه است.

او با بیان اینکه تجلیل از خادمان قرآن در دهه آخر ماه مبارک رمضان در پاتوق گنجینه های زندگی انجام می شود، تصریح کرد: تولید اینفومیشن و کمیک موشن با محوریت برنامه های فوق انجام شده و در فضای مجازی به اشتراک گذاشته می‌شود.

رضایی یادآور شد: برنامه «شبهای همدلی در شهر زندگی» با محوریت روزه‌اولی‌ها همراه با غرفه های فرهنگی، هنری و آموزشی و برنامه «ضیافت دوست» نیز با موضوع مراسم شبهای قدر دو برنامه دیگر است که در پارک کوهستانی صفه برگزار می‌شوند.کد محتوا 46324

برچسب ها