leftheader1
ENGILSHنقشه سایتعضویت و ورود اعضاصفحه اصلی
گالریwidth=10خدمات گردشگریwidth=10خواهر خوانده هاwidth=10اصفهان قدیمwidth=10صنایع دستیwidth=10مفاخر و مشاهیرwidth=10جاذبه های گردشگریwidth=10آثار تاریخیwidth=10معرفی شهرwidth=10
۱۳۹۹ دوشنبه ۵ خرداد
 
جستجو
مقالات
کارت بلیت الکترونیکی حمل و نقل


در دو دهه اخیر در کشورهای پیشرفته و در حال توسعه شاهد روند فزاینده استفاده از کارتهای الکترونیکی هوشمند و خدمات و کاربردهای متنوع آن بوده ایم.— سیر رشد فناوری اطلاعات خواه ناخواه در کشور ایران نیز باعث رواج استفاده از این تکنولوژی (کارتها) خواهد شد. اما آنچه اهمیت دارد و کشورها و شهرهای مختلف را در خصوص استفاده از این کارتها از هم متمایز می کند نحوه برخورد آنها با این پدیده است.

— به ویژه آنکه برای بهره گیری از این سیستم نوین فن آوری هدف ما از داشتن کارت هوشمند چیست؟ از آن چه توقعی داریم؟ و بهترین راه برای پیشرفت و نیل به آن هدف چیست؟
— شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه از سال 87 مطالعات و پیگیری های فراوانی در خصوص پیاده سازی سیستم بلیط الکترونیک و استفاده از کارت بلیط نموده است. حتی در سال 86 این سیستم به صورت پایلوت در خط 14 (هتل پل - مرداویج - کوی بهار) پیاده سازی و بررسی شد و کلیه جوانب پایلوت انجام شده، نقاط ضعف و قوت سیستم مذکور و بقیه موارد مربوطه مورد مطالعه و تحقیق قرار گرفت.
— پس از مطالعات صورت گرفته پیرامون این موضوع در معاونت محترم حمل و نقل و ترافیک که به عنوان دستگاه نظارت در این پروژه می باشد ، کار گروه تخصصی کارت بلیط الکترونیک اصفهان از مهرماه سال 88  جهت پیش برد روند پروژه تشکیل گردید. پس از برگزاری مناقصه و انتخاب مجری، این پروژه در شهریور سال 89 در کلیه خطوط مورد بهره برداری قرار گرفت.
  مقالات
 
BRT چيست ؟
سیستم اطلاع رسانی گویای درون اتوبوس (VMS)
نقشه اطلاع رسانی خطوط در ایستگاه ها
کارت بلیت الکترونیکی حمل و نقل
اهمیت و نقش مرکز کنترل