"پردیس اشراق" محرک توسعه منطقه ۴ | درگاه الكترونيكي شهرداري اصفهان
سال جهش تولید
  • 1399-01-19 15:23
  • كد محتوا:13411
"پردیس اشراق" محرک توسعه منطقه ۴

مدیر منطقه چهار شهرداری اصفهان گفت: پروژه پردیس اشراق به عنوان محرک توسعه این منطقه با مشارکت بخش خصوصی اجرا خواهد شد.

رضا اخوان در گفت و گو با خبرنگار ايمنا ، اظهار کرد: خیابان علامه امینی در تقاطع خیابان بازارچه برای اجرای طرح پیرایش شهری شامل ساماندهی و اصلاح خط بدنه، نمای بدنه و یکسان‌سازی تابلوها در نظر گرفته شده و اقدامات اجرایی آن در حال انجام است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های باغ غدیر اظهار کرد: باغ غدیر یک مرکز فرهنگی، گردشگری، رفاهی و تفریحی بشمار می‌رود که در آن امکانات زیادی همچون کانون پرورش فکری، مرکز ادبی قلمستان، استخر و زمین‌های تنیس و بولینگ و فضاهای ورزشی قرار دارد که مجموعه این کاربری‌ها باعث شده باغ غدیر از طراحی مدنظر طراح، فاصله بگیرد.

مدیر منطقه چهار شهرداری اصفهان ادامه داد: باغ غدیر به لحاظ تجهیزات و زیرساخت‌ها فرسوده شده و نیاز به بازسازی دارد و در تمام فضاهای باغ غدیر باید امکانات موجود به لحاظ تأسیساتی بازسازی شود، البته فضاهایی نیز به نسبت شرایط زمان و مکان مورد نیاز است که ایجاد شود؛ از این رو «پیش طرح بازخوانی، بازنگری و دگردیسی در برخی از فضاهای باغ غدیر» پیشنهاد شده و در حال بررسی است.

اخوان با اشاره به موقعیت نامناسب مکانی ساختمان شهرداری منطقه چهار و مشکلاتی که شهروندان برای مراجعه به آن دارند، گفت: قبول داریم که فضای ساختمان شهرداری مطلوب پذیرش شهروندان نیست، اما بودجه منطقه محدود است و احداث یک ساختمان مناسب ۱۰ میلیارد تومان هزینه نیاز دارد.

وی ادامه داد: زمانی که قرار بود مجموعه اداری احداث شود مقرر شده بود که بارگذاری‌ها محدود و با شرایط ویژه همراه باشد، اما درحال حاضر بارگذاری‌ها به حدی زیاد شده که حتی جای پارک خودروها نیست.

مدیر منطقه چهار شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: شهرداری منطقه چهار برای رفع مشکل پارک خودروهای مراجعان زمینی به متراژ دو هزار مترمربع در مجموعه اداری امیرکبیر تملک کرده که به پارکینگ سه طبقه تبدیل شود.