سال 95header
ENGILSHنقشه سایتعضویت و ورود اعضاصفحه اصلی
1397/05/15 جلوگيري از اخلال در خدمت رساني به شهر
جلوگيري از اخلال در خدمت رساني به شهر

سرپرست سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري اصفهان گفت: بيش از 9 هزار دستگاه تجهيزات مختلف و هزار دستگاه انواع تجهيزات فعال در مركز داده توسط كارشناسان و شركت‌هاي پيمانكار سازمان فاوا به صورت مستمر پشتيباني مي‌شود.

بهروز ارباب‌ شيراني اظهار كرد: يكي از وظايف مهم اين سازمان تأمين و نگهداري تجهيزات سخت‌افزاري حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري اصفهان با بالاترين استاندارد و كيفيت است.

وي با اشاره به اقلام مختلف اين تجهيزات در شهرداري گفت: تجهيزات مديريت ناوبري (AVL)، دوربين‌هاي نظارت تصويري نيز تحت نظارت همين شبكه قرار دارند.

سرپرست سازمان فاوا شهرداري اصفهان در ادامه با اشاره به تجهيزات تحت پوشش مركز داده شهرداري اضافه كرد: از ديگر تجهيزات داراي اهميت شهرداري اصفهان در حوزهICT مي‌توان به سِرور، سوئيچ، روتِر و يو. پي. اس‌ها و سامانه‌هاي برق اضطراري مجموعه شهرداري و تأسيسات مركز داده اشاره كرد كه كوچكترين وقفه در خدمات رساني آن، كل فعاليت‌هاي حوزه فناوري شهرداري اصفهان را مختل خواهد كرد.

وي خاطرنشان كرد: سازمان فاوا در اين حوزه ضمن نظارت بر عملكرد سامانه‌هاي سخت افزاري مورد استفاده در مناطق، سازمان‌ها و معاونت ها، نسبت به تأمين تجهيزات مورد نياز بخش‌هاي مختلف شهرداري به صورت بهينه، بر اساس مطالعات انجام شده و آخرين فناوري و استانداردهاي روز اقدام كرده و در عين حال جهت توانمندسازي كاربران در استفاده بهينه از اين سامانه‌ها آموزش‌هاي لازم را ارائه مي‌كند.

ارباب شيراني ادامه داد: مديريت سامانه‌هاي سخت‌افزاري و رفع عيب رايانه‌ها و تجهيزات جانبي، بررسي وضعيت موجود و نيازهاي آتي تجهيزات فناوري اطلاعات شهرداري، ارائه مشاوره هاي تخصصي، ارزيابي فني و شناسايي شركت هاي توانمند ارائه دهنده خدمات و... در كمترين زمان از ديگر فعاليت‌هاي سازمان فاوا در اين حوزه است.

معاون برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهرداري اصفهان با اشاره به شرايط ويژه اصفهان و كشور در ايام تابستان و قطع برق در ساعات مختلف بر اساس جدول زمانبندي، بر اهميت بيش از پيش حوزه پشتيباني فناوري اطلاعات شهرداري در اين شرايط تأكيد و خاطرنشان كرد: اين سازمان به صورت بي وقفه در تلاش است تا خدمات‌رساني شهرداري به شهروندان با مشكل و اخلال مواجه نشود.

 

(خبرگزاري ايمنا)