سال 95header
ENGILSHنقشه سایتعضویت و ورود اعضاصفحه اصلی
1397/04/31 دكتر ارباب‌شيراني: 9 هزار دستگاه تجهيزات سخت‌افزاري در شهرداري اصفهان فعال است
دكتر ارباب‌شيراني: 9 هزار دستگاه تجهيزات سخت‌افزاري در شهرداري اصفهان فعال است

سرپرست سازمان فاوا شهرداري اصفهان گفت: بيش از 9 هزار دستگاه تجهيزات مختلف شامل 3300 رايانه، 1500 دستگاهAVL، 1650 دوربين، 1400 چاپگر و اسكنر و هزار دستگاه انواع تجهيزات فعال در مركز داده توسط كارشناسان و شركت‌هاي پيمانكار سازمان فاوا به صورت مستمر پشتيباني مي‌شود.

بهروز ارباب‌شيراني اظهار كرد: يكي از وظايف مهم اين سازمان تأمين و نگهداري تجهيزات سخت افزاري حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري اصفهان با بالاترين استاندارد و كيفيت است كه سازمان فاوا به طور مستمر و بي وقفه نسبت به اين امر همت مي‌گمارد.

وي با اشاره به اقلام مختلف اين تجهيزات در شهرداري گفت: مهمترين اين تجهيزات شامل دستگاه هاي رايانه، تجهيزات مديريت ناوبري(AVL)، دوربين‌هاي نظارت تصويري، چاپگرها و اسكنرهاي حرفه اي، دستگاه‌هاي حضور و غياب و... است.

سرپرست سازمان فاوا شهرداري اصفهان در ادامه با اشاره به تجهيزات تحت پوشش مركز داده شهرداري اضافه كرد: از ديگر تجهيزات داراي اهميت شهرداري اصفهان در حوزه ICT مي توان به سِرور، سوئيچ، روتِر و يو.پي.اس‌ها و سامانه‌هاي برق اضطراري مجموعه شهرداري و تأسيسات مركز داده اشاره كرد كه كوچكترين وقفه در خدمات رساني آن، كل فعاليت‌هاي حوزه فناوري شهرداري اصفهان را مختل خواهد كرد.

وي خاطرنشان كرد: سازمان فاوا در اين حوزه ضمن نظارت بر عملكرد سامانه‌هاي سخت افزاري مورد استفاده در مناطق، سازمان‌ها و معاونت ها، نسبت به تأمين تجهيزات مورد نياز بخش‌هاي مختلف شهرداري به صورت بهينه، بر اساس مطالعات انجام شده و آخرين فناوري و استانداردهاي روز اقدام كرده و در عين حال جهت توانمندسازي كاربران در استفاده بهينه از اين سامانه‌ها آموزش‌هاي لازم را ارائه مي‌كند.

ارباب شيراني ادامه داد: مديريت سامانه‌هاي سخت افزاري و رفع عيب رايانه‌ها و تجهيزات جانبي، بررسي وضعيت موجود و نيازهاي آتي تجهيزات فناوري اطلاعات شهرداري، ارائه مشاوره هاي تخصصي، ارزيابي فني و شناسايي شركت هاي توانمند ارائه دهنده خدمات و... در كمترين زمان از ديگر فعاليت‌هاي سازمان فاوا در اين حوزه است.

وي اضافه‌كرد: در اين راستا بيش از 9 هزار دستگاه تجهيزات مختلف شامل 3300 رايانه، 1500 دستگاه AVL، 1650 دوربين، 1400 چاپگر و اسكنر و هزار دستگاه انواع تجهيزات فعال در مركز داده توسط كارشناسان و شركت‌هاي پيمانكار سازمان فاوا به صورت مستمر پشتيباني مي‌شود.

معاون برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهرداري اصفهان با اشاره به شرايط ويژه اصفهان و كشور در ايام تابستان و قطع برق در ساعات مختلف (بر اساس جدول زمانبندي)،  بر اهميت بيش از پيش حوزه پشتيباني فناوري اطلاعات شهرداري در اين شرايط تأكيد و خاطرنشان كرد: اين سازمان به صورت بي وقفه در تلاش است تا خدمات‌رساني شهرداري به شهروندان با مشكل و اخلال مواجه نشود.

 

 
 

(خبرگزاري ايمنا)