سال 95header
ENGILSHنقشه سایتعضویت و ورود اعضاصفحه اصلی
1397/04/07 يكپارچه سازي آمار شهرداري اصفهان تا پايان شهريور
يكپارچه سازي آمار شهرداري اصفهان تا پايان شهريور

مدير برنامه‌ريزي و بودجه شهرداري اصفهان از اجراي طرح تجميع و يكپارچه سازي آمار و اطلاعات در شهرداري اصفهان خبر داد و گفت: اين اتفاق در راستاي سياست‌هاي مركز ملي آمار و ضرورت‌هاي مد نظر شوراي اسلامي شهر در شهرداري اصفهان انجام شده است.

سعيد فرداني اظهاركرد: قرار است تا قبل از فرايند برنامه‌ريزي و بودجه 98 يعني تا پايان شهريورماه سال جاري يكپارچه‌سازي اقلام اطلاعاتي به صورت يك‌جا در سامانه يكپارچه مديريت اطلاعات بارگزاري شود تا بتوانيم با يكسان‌سازي و همسان‌سازي اطلاعات براي مديريت و تحول شهري سياست‌گذاري كنيم.

وي ادامه داد: در اين راستا با توجه به گستردگي فعاليت‌ها، واحدهاي مختلف و وظايف متعددي كه در شهرداري اصفهان وجود دارد، سامانه‌اي با عنوان «سامانه يكپارچه مديريت اطلاعات» راه‌اندازي شده تا تمام واحدهاي مستقر در شهرداري به اين سامانه دسترسي يابند.

مدير برنامه‌ريزي و بودجه شهرداري اصفهان گفت: در صدد هستيم در راستاي سياست‌هاي كلان كشور در حوزه آمار و اطلاعات، بتوانيم ثبت درست اطلاعات را به صورت يكجا و استفاده، انتشار و برداشت از آنها را براي كليه ذي‌نفعان رقم بزنيم.

وي با بيان اينكه سامانه سيما با تمام كلانشهرها ارتباط دارد، افزود: قرار است سال آينده به صورت يكپارچه به تمامي آمار و اطلاعات كلان‌شهرها دسترسي داشته باشيم تا به مقايسه عملكردها بپردازيم.

فرداني خاطرنشان كرد: سامانه "سيما" بسيار كمك ميكند كه در لحظه اطلاعات خوبي داشته باشيم، البته در فاز دوم و بر اساس زيرساخت‌هاي ايجاد شده، اپليكيشني با عنوان « همراه داده اصفهان» يا «هُدا» تهيه شده كه شهروندان مي‌توانند از طريق نصب آن بر روي تلفن همراه اندرويد خود به تمام اطلاعات مورد نياز دسترسي داشته باشند.
 
 
 
(خبرگزاري ايمنا)