سال 95header
ENGILSHنقشه سایتعضویت و ورود اعضاصفحه اصلی
1396/10/23 پيش بيني بودجه 3 هزار ميليارد توماني شهرداري اصفهان براي سال 97
 پيش بيني بودجه 3 هزار ميليارد توماني شهرداري اصفهان براي سال 97

محمد نورصالحي در گفتگو با خبرنگار ايمنا اظهاركرد: بودجه سال گذشته دو هزار و 650 ميليارد تومان بود كه با توجه به  رايزني هاي صورت گرفته بين مديران شهري و شوراي اسلامي شهر براي سال آينده شهرداري اصفهان، سه هزار ميليارد تومان پيش بيني شده است، اما هنوز اين رقم نهايي نيست.

وي با بيان اينكه رويكرد بودجه ريزي سال آينده بر مبناي برنامه راهبردي اصفهان 1400 است، ادامه داد: اولويت بودجه 97 را تامين هزينه‌هاي جاري از جمله هزينه‌هاي نگهداري شهر، فضاي سبز و خدمات شهري و حقوق و دستمزد كاركنان تشكيل مي دهد.

معاون اداري و مالي شهردار اصفهان عنوان كرد: در بودجه سال آينده تكميل پروژه هاي شاخص شهر از جمله مركز همايش‌هاي بين المللي، ميدان امام علي(ع)، كنار گذر رينگ حفاظتي و خط يك مترو در اولويت قرار دارد.

نورصالحي با بيان اينكه در سال آينده پس از تكميل طرح‌هاي نيمه تمام، پروژه‌هاي جديد آغاز مي‌شود، تصريح كرد: در بودجه سال آينده به تكميل خط يك مترو و آغاز عمليات عمراني خط دوم و سوم قطارشهري اصفهان توجه خاصي شده و علاوه بر آن براي تقويت ناوگان اتوبوسراني و توسعه مسيرهاي «B.R.T» بودجه خوبي اختصاص پيدا كرده است.

وي با اعلام اينكه بودجه فرهنگي شهرداري اصفهان در سال آينده كاهش نمي‌يابد، اضافه كرد: بر اساس تاكيدات شهردار اصفهان رديف بودجه‌هاي مربوط به امور فرهنگي در سال آينده برابر با سال 96 خواهد بود.  

معاون اداري و مالي شهردار اصفهان اظهاركرد: شرايط ركود اقتصادي بر كل كشور و دولت حاكم است، در اين راستا براي تحقق درآمدهاي پايدار در شهرداري اصفهان برنامه ريزي شده كه البته تكيه اصلي بودجه سال آينده بر درآمدهاي حاصل از صدور پروانه ساخت و ساز و ارزش افزوده بوده است.

وي خاطرنشان كرد: مكاتباتي با نمايندگان مجلس در خصوص فرصت‌ها و تهديدهاي لايحه بودجه 97 كل كشور انجام شده و در همين راستا قرار شده تا دولت بخشي از عوارض مالياتي به كلانشهرها را به بودجه سال 97 شهرداري‌ها اختصاص دهد كه اميدواريم با اجراي اين امر بخشي از فشار تأمين بودجه از طريق صدور پروانه از دوش شهرداريها كاهش يابد.

 

 

(خبرگزاري ايمنا)