سال94منطقه 3 شهرداری
English\العربیهنقشه سایتنقشه سایتعضویت و ورود اعضاورود اعضاصفحه اصلیصفحه اصلی
1396/08/10 پيشرفت 60 درصدي سنگفرش فاز دوم چهارباغ عباسي
پيشرفت 60 درصدي سنگفرش فاز دوم چهارباغ عباسي

مديرمنطقه 3 شهرداري اصفهان گفت: سنگفرش فاز دوم چهارباغ عباسي تاكنون 60 درصد پيشرفت داشته است.

سنگفرش چهارباغ عباسي به منظور احياي دولتخانه صفوي و پس از تكميل طرح سنگفرش ميدان امام خميني(ره) در دستور كار قرار گرفت تا خيابان چهارباغ عباسي به خيابان سپه و سپس به ميدان امام خميني (ره) متصل شود.

همچنين طرح پياده راه سازي چهارباغ عباسي به عنوان يكي از پروژه هاي دولتخانه صفويه است كه به تصويب رسيده و براي هميشه اين محور به عنوان يك معبر گردشگري و يك فضاي شهري براي گردشگران داخلي و خارجي تبديل مي شود.

با اجراي سنگفرش چهارباغ، حوض ها و آبنماهاي قديمي اين خيابان  احداث و محور گردشگري چهارباغ عباسي به شكل قديمي خود احيا مي شود.

اكنون نيز سنگفرش چهارباغ عباسي با جديت در دست انجام است تا در تاريخ مقرر شده تكميل و در اختيار شهروندان قرار گرفته شود.

مدير منطقه 3 شهرداري اصفهان در اين باره اظهار كرد: پياده راه سازي چهارباغ عباسي كه يكي از زيباترين و منحصر به فرد ترين خيابان هاي ايران و جهان است و  قدم زدن در آن حال انسان را تغيير مي دهد، يكي از جالب ترين طرح هاي شهرداري اصفهان به شمار مي رود، از اين رو بر اساس برنامه ريزي هاي مديران شهري طرح پياده راه سازي چهارباغ در 4 فاز تعريف شد كه پياده راه سازي و سنگفرش ضلع شرقي خيابان چهارباغ عباسي حدفاصل ميدان امام حسين(ع) تا خيابان شيخ بهايي تكميل شده و هم اكنون شهروندان مي توانند از اين قسمت به عنوان پياده راه استفاده كنند.

حسين كارگر با اشاره به اينكه سنگفرش فاز دوم چهارباغ از در ضلع شرقي چهارباغ عباسي حدفاصل خيابان شيخ بهايي تا خيابان آمادگاه در دست اجراست، عنوان كرد:  اين  پروژه تاكنون 60 درصد پيشرفت داشته و تا پايان ماه جاري تكميل مي شود.

مديرمنطقه 3 شهرداري اصفهان خاطرنشان كرد: فاز سوم اين طرح حدفاصل ميدان امام حسين(ع) تا خيابان شيخ بهايي و فاز چهارم از خيابان شيخ بهايي تا خيابان آمادگاه پس از تكميل فاز دوم به ترتيب اجرايي مي شود.

كارگر تاكيد كرد: تبديل‌شدن چهارباغ به پياده راه، علاوه بر كاهش ميزان تردد خودروها در اين خيابان و همچنين كاهش آلودگي هوا در كلان‌شهر اصفهان مزاياي متعددي را در پي خواهد داشت؛ مزايايي كه به گفته بسياري از كارشناسان موجب ايجاد سرزندگي و حضور و تعامل بيشتر شهروندان اصفهاني مي‌شود.

وي ادامه داد: معماري اين خيابان بر اساس روحيات انساني و اسلامي انجام شده و حفظ و احياي اين خيابان با تمام مختصاتي كه دارد، از وظايف مردم و شهرداري است.