سال 94منطقه 2 شهرداری
English\العربیهنقشه سایتعضویت و ورود اعضاloginصفحه اصلی
خلاصه خبر
شهردار اصفهان در مراسم تشييع شهيد عطايي گفت: شهرداري اصفهان درصدد است با همكاري مردم نسبت به آباداني محله بابوكان در منطقه 2 كه بيش از اندازه محروم و نيازمند نگاه خدمتگزارانه است، گام‌هاي مؤثري بردارد.
شهردار

شهردار اصفهان در مراسم تشييع شهيد عطايي گفت: شهرداري اصفهان درصدد است با همكاري مردم نسبت به آباداني محله بابوكان در منطقه 2 كه بيش از اندازه محروم و نيازمند نگاه خدمتگزارانه است، گام‌هاي مؤثري بردارد.

به گزارش خبرنگار ايمنا، قدرت‌الله نوروزي عصر امروز _دوشنبه 18 تير ماه_ در مراسم تشييع پيكر پاك شهيد محمدحسين عطايي كچويي با سلام بر شهيد همرزم خود گفت: نمي‌دانستم پس از 36 سال زماني به محله همرزمم مي آيم و در كنار پيكر او و فرزندش سخن مي گويم. سلام بر تو اي شهيدي كه هم‌رزمانت در زير خاك آرميده‌اند و تو امروز پس از سال‌ها به وطن آمده‌اي؛ چه سخت است ديدن چنين صحنه‌اي و چه سخت‌تر براي ما كه مي‌خواهيم راه تو را بپيماييم، سلام برخانواده او و فرزندش كه امروز بيش از هميشه احساس مسئوليت مي‌كنند. 

شهردار اصفهان افزود: امروز بايد راست قامت بايستيم تا بتوانيم مسئوليت خود را درست ادا كنيم. در طول تاريخ هميشه عده اي با آزادي، عدالت، آگاهي‌بخشي و... خصومت داشته اند و امام علي (ع) نخستين قرباني اين دشمني‌ها و خصومت ها بود، او قرباني عدالت و آگاهي‌بخشي به آحاد جامعه بود و امروز هم چنين است و اين بار مسئوليت سنگين‌تر از هميشه است.

نوروزي ادامه داد: هميشه در نبردهاي نابرابر بزرگان تاريخ، قرباني جهل شده‌اند و ما بايد از اين بزرگان و شهدا درس بياموزيم، چراكه مسئوليت سنگين انسان بودن را بر عهده داريم، مسئوليتي كه نياز به آگاهي، شعور و احساس مسئوليت دارد. درس بزرگي كه شهيدان به همه نسل‌ها آموختند مي‌تواند سرمشق تاريخ و نقش مؤثري براي ما باشد.

وي با بيان اينكه سخن گفتن در چنين مجلسي كه بيش از 30 سال است فرزند شهيد، پدرش را نديده و در راه او مانده، سخت است، اظهار كرد: امام صادق (ع) همه اين جوانان را تربيت كرده است، همان امامي كه در دوره‌اي از زندگاني‌اش فرصت ايجاد شد تا معلم بزرگ تاريخ و رييس مذهب تشيع باشد، اين امام بزرگوار به ما اخلاق، انسانيت، مبارزه، جهاد و احساس مسئوليت در برابر مردم و تكريم آنان را آموخته است.

شهردار اصفهان با بيان اينكه شهدا پيروان مكتب امامان بودند، افزود: اكنون بايد به مردمي كه اين شهيدان را تحويل جامعه داده‌اند، خدمت كنيم، امروز بيش از هميشه جامعه نيازمند خدمت، همت صادقانه، وحدت، همراهي و همدلي است؛ يعني بايد با به دست آوردن دل مردم مؤمن در راه خدمت به آنان از هيچ كوششي دريغ نكنيم، چراكه اكنون مردم بيش از هميشه استحقاق خدمت را دارند.

نوروزي با بيان اينكه گام برداشتن در راه شهدا چيزي نيست جز خدمت به تك تك مردم گفت: سوگند ياد كرده‌ايم تا راه همرزمان خود را كه شهادت آنها را به چشم ديده ايم با همدلي ميان مردم و توكل بر خداوند ادامه دهيم.

وي اظهار اميدواري كرد: شهرداري اصفهان با تعامل ميان مردم و منطقه 2 بتواند، نسبت به آباداني بابوكان كه در شرايط كنوني بيش از اندازه محروم و نيازمند نگاه خدمتگزارانه است، فعاليت كند و براي رفاه بيشتر و زندگي بهتر همه زنان و مردان و جوانان آن گام‌هاي مؤثري بردارد.

1397/04/19