سال 94منطقه 2 شهرداری
English\العربیهنقشه سایتعضویت و ورود اعضاloginصفحه اصلی
خلاصه خبر
جشنواره گل و گياه، مشاغل خانگي و ماهي‌هاي زينتي در ايستگاه بيست و هشتم
بازار گل و گياه اصفهان

مدير عامل سازمان ميادين و ساماندهي مشاغل شهري شهرداري اصفهان گفت: بيست و هشتمين جشنواره گل و گياه، مشاغل خانگي و ماهي‌هاي زينتي از 11 ارديبهشت ماه به مدت چهار روز در بازار مركزي گل و گياه واقع در خيابان همدانيان برگزار مي‎شود.

اصغر كشاورز راد در گفتگو با خبرنگار ايمنا اظهار كرد:‌ فرهنگ‌سازي و آشنايي با كاشت، توليد گل‌ و گياه و توليدكنندگان ماهيان زينتي و همچنين توليدات مشاغل خانگي از اهداف برپايي اين جشنواره است.

وي با بيان اينكه اين جشنواره از 11 تا 14 ارديبهشت ماه در بازار مركزي گل و گياه اصفهان واقع در خيابان همدانيان برگزار مي شود، افزود: كلاس‌هاي آموزشي گل آرايي در طول سال نيز به صورت رايگان براي عموم شهروندان در مركز گل و گياه اصفهان در خيابان همدانيان برگزار مي شود. 

مديرعامل سازمان ميادين و ساماندهي مشاغل شهري شهرداري اصفهان هدف از برگزاري كلاس‌هاي آموزش گل آرايي را افزايش اشتغال‌زايي عنوان و تاكيد كرد: علاقه‌مندان براي شركت در اين كلاس‌هاي آموزشي مي‌توانند به مركز گل و گياه اصفهان در خيابان همدانيان مراجعه و يا با شماره تلفن 32757044 تماس حاصل و ثبت نام كنند.

كشاورز راد ادامه داد: در سال گذشته بيش از هشت دوره آموزشي گل آرايي برگزار شد كه طي آن در حدود يك هزار نفر به صورت كاملاً رايگان آموزش ديده‌اند.

وي با اشاره اقدامات صورت گرفته در بازار گل و گياه شهرداري اصفهان، گفت: بازار مركزي گل و گياه اصفهان به همت بهره‌برداران خود تا كنون اقدامات گسترده‌اي انجام داده است كه از آن ميان مي‌توان به گل آرايي المان‌هاي مختلف شهر اشاره كرد.

مديرعامل سازمان ميادين و ساماندهي مشاغل شهري شهرداري اصفهان افزود: با توجه به ايام ماه پر بركت شعبان به ويژه ميلاد منجي عالم بشريت حضرت مهدي(عج) و همزمان با برگزاري بيست و هشتمين جشنواره به صورت نمادين طاووسي با هشت متر ارتفاع و 11 متر عرض گل آرايي شده است.

كشاورز راد تصريح كرد: سه تُن آهن، بيش از دو هزار و 500 قالي اسفنج، 30 هزار شاخه گل داودي و دو هزار دسته گل كرزنتيا و ليسيانتوس با بيش از يك هزار و 100 نفر ساعت- كار جهت ساخت اين ساز بزرگ استفاده شده است.

به گزارش ايمنا، علاقه‌مندان براي بازديد از بيست و هشتمين جشنواره گل و گياه، مشاغل خانگي و ماهي‌هاي زينتي مي‌توانند از ساعت هشت تا 21 به بازار مركزي گل و گياه  اصفهان مراجعه كنند.

1397/02/12