سال 94منطقه 2 شهرداری
English\العربیهنقشه سایتعضویت و ورود اعضاloginصفحه اصلی
خلاصه خبر
سرپرست سازمان زيباسازي شهر اصفهان اقدامات اين سازمان در ايام نوروز 97 را تشريح كرد و گفت: در اين ايام بيش از 20 پروژه اصلي در شهر اصفهان اجرا شد.

اجراي 20 پروژه زيباسازي در نوروز 97

بازديد مسافران نوروزي از عمارت چهلستون

سرپرست سازمان زيباسازي شهر اصفهان اقدامات اين سازمان در ايام نوروز 97 را تشريح كرد و گفت: در اين ايام بيش از 20 پروژه اصلي در شهر اصفهان اجرا شد.

حسن موذني در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهاركرد: پروژه هاي نوروزي سازمان زيباسازي شهرداري اصفهان با شعار «نگارستان بهار» در مناطق 15 گانه شهر اصفهان اجرا شد.

وي به برگزاري كارگاه هاي نقاشي در پنج روز ايام نوروز اشاره و افزود: در اين كارگاهها 50 دانشجوي رشته نقاشي، بهار و شكوفايي طبيعت را بر روي بوم ترسيم كردند.

سرپرست سازمان زيباسازي شهر اصفهان نورپردازي هاي شهر در اين ايام را شامل نورپردازي پل شهيد شاهمرادي، خيابان آتشگاه، خيابان كاوه حدفاصل 25 آبان تا ميدان شهدا و ضلع شمالي ميدان لاله خواند و ادامه داد: فضاسازي هاي شهري در مناطق 15 گانه نيز از جمله نماد كارت پستال در محور بين تختي و ميدن امام حسين(ع) و ديگري در پارك ايثارگران، همچنين نماد شمسه در ميدان بزرگمهر انجام شد.

وي آماده سازي و نصب نماد سرو در ميدان امام حسين(ع) را يكي از اين پروژه‌ها خواند و افزود: اين سروها كه تمثيلي از فرارسيدن بهار و شكوفايي طبيعت بود، در ابعاد سه متر تهيه و طرح و رنگ‌هاي زيباي بهاري به سبك نقاشي ايراني بر روي آنها ترسيم و رنگ آميزي شد.

موذني از نمادهاي «شادي» و «رويش» به عنوان دو نماد مفهومي ياد كرد و ادامه داد: اين نمادها از جنس فلز و در رنگ‌هاي شاد و متنوع طراحي و در خيابان آمادگاه و چهارباغ بالا نصب شد.

وي با بيان اينكه نماد ديگري با عنوان نماد نگاتيو، تجسمي خاطره آميز از فيلم‌هاي قديمي دوربين‌هاي آنالوگ را در ابعاد سه در شش متر در شهر به نمايش گذاشت، افزود: عناصر هفت سين نظير سبزه و تنگ ماهي بر روي اين سازه قرار گرفت و امكان عكاسي شهروندان را فراهم كرد.

سرپرست سازمان زيباسازي شهر اصفهان با بيان اينكه فضاسازي‌هايي در گلستان شهداي اصفهان و گلزار شهداي رهنان با نماد لاله در ايام نوروز انجام و مورد استقبال شهروندان قرار گرفت، گفت: در مناطق 15 گانه فضاسازي هايي از جمله سفره هفت سين با نظارت سازمان زيباسازي انجام شد.

وي طراحي و نصب مكعب‌هاي بزرگ مزين به خطوط و نقوش سنتي و هنرهاي آييني را از ديگر اقدامات نوروزي اين سازمان برشمرد و تصريح كرد: اين مكعب‌ها كه در نزديكي بوستان‌ها و در جوار محورهاي تاريخي قرار گرفت، معرف هنرهاي اصيل ايراني بود و فضايي مناسب جهت عكاسي را در اختيار شهروندان و گردشگران قرار داد
1397/01/18