سال 94منطقه 2 شهرداری
English\العربیهنقشه سایتعضویت و ورود اعضاloginصفحه اصلی
خلاصه خبر
شهردار اصفهان گفت: مديريت شهري اصفهان آمادگي دارد هر پيشنهاد سرمايه گذاري از سوي كشور فرانسه را خارج از تشريفات اداري و با سرعت بررسي كند.
شهردار

شهردار اصفهان گفت: مديريت شهري اصفهان آمادگي دارد هر پيشنهاد سرمايه گذاري از سوي كشور فرانسه را خارج از تشريفات اداري و با سرعت بررسي كند.

به گزارش ايمنا و به نقل از اداره ارتباطات رسانه اي شهرداري اصفهان، قدرت الله نوروزي در جلسه با رييس و اعضاي انجمن كارفرمايان كشور فرانسه (MEDEF) با بيان اينكه اصطلاح كارآفريني نخستين بار در كشور فرانسه توسط دانشمندي به نام "ريچارد كانتيلون" مطرح و به فرهنگ بشري، علوم اقتصاد، مديريت و سياست تقديم شد، گفت: امروزه واژه كارآفريني به همه محافل علمي، اقتصادي و سياسي جهان رسوخ پيدا كرده و اكثر دولتمردان، سياستگذاران و مديران بخش عمومي از اهميت كارآفريني آگاهي يافته‌اند. 

وي با بيان اينكه جهان، بخش بزرگي از دانش خود نسبت به كارآفرينان را مديون كشور بزرگ و تمدن ساز فرانسه است، افزود: كارآفرينان، سازندگان تمدن هستند و از طريق آنان مي‌توان به توسعه روابط اقتصادي و گردشگري پرداخت. 

شهردار اصفهان با تأكيد بر توسعه ارتباطات ميان گردشگران، كارآفرينان و سرمايه گذاران فرانسوي با شهر تاريخي اصفهان ادامه داد: اصفهان آثار تاريخي بسياري دارد و حفظ، نگهداري و بهره برداري از اين آثار به عنوان امانت فرهنگي نياكان بر عهده ما است، به همين دليل احساس مسئوليت و علاقه زيادي در خصوص سرمايه‌گذاري در اين زمينه از سوي شهرداري اصفهان وجود دارد.

نوروزي اضافه كرد: همچنين توسعه انرژي‌هاي پاك و استفاده از انرژي‌هاي نو مانند انرژي خورشيدي مورد نياز شهر اصفهان است و تمايل داريم زمين هاي وسيعي كه بيشترين ميزان انرژي خورشيدي را دريافت مي‌كند، براي سرمايه گذاري در اختيار كارآفرينان فرانسوي قرار دهيم.  

وي با بيان اين مطلب كه سرمايه گذاري‌ها در راستاي حفظ محيط زيست، سياره زمين و حفظ گنجينه‌هاي فرهنگي و ميراث تاريخي و فارغ از ملاحظات سياسي است، تصريح كرد: شهرداري اصفهان در خصوص نوسازي صنايع قديمي، نيروگاه‌ها و ناوگان‌هاي حمل و نقل در شهر اصفهان و حومه آن به طور جدي دغدغه دارد و خود را مسئول هواي اين شهر تاريخي مي‌داند تا هم شهروندان و هم گردشگران از محيط زيست بهتري برخوردار شده و هم آثار تاريخي براي نسل‌هاي آينده بهتر محافظت شود. 

شهردار اصفهان بر لزوم زمينه سازي همكاري‌هاي بين المللي به ويژه در زمينه بازيافت پساب‌هاي صنعتي و شهري و احداث شبكه‌هاي آبياري براي كاشت و نگهداري از درختان سازگار با اقليم اصفهان تأكيد و اظهار اميدواري كرد: همكاري گسترده و سودآوري با سرمايه گذاران و كارآفرينان برجسته فرانسوي آغاز شود. 

وي افزود: مديريت شهري اصفهان آمادگي دارد هر پيشنهاد سرمايه گذاري در زمينه احداث، نگهداري و بهره‌برداري از هتل‌ها، رستوران هاي ويژه غذاي ملل و مواردي از اين قبيل را خارج از تشريفات اداري و با سرعت زياد مورد بررسي قرار دهد و هر نوع همكاري لازم را در چارچوب قوانين حاكم انجام دهد. 
نوروزي اظهار اميدواري كرد: به زودي اصفهان ميزبان كارآفرينان فرانسوي باشد و توافقنامه هايي در اين خصوص منعقد شود.

1397/01/22