leftheader
ENGILSHنقشه سایتعضویت و ورود اعضاصفحه اصلی
گالریwidth=10خدمات گردشگریwidth=10خواهر خوانده هاwidth=10اصفهان قدیمwidth=10صنایع دستیwidth=10مفاخر و مشاهیرwidth=10جاذبه های گردشگریwidth=10آثار تاریخیwidth=10معرفی شهرwidth=10
۱۳۹۵ شنبه ۶ شهريور
 
جستجو
مدیرعامل سازمان بازیافت و تبدیل مواد زائد شهرداری اصفهان:شاخص اصلی توسعه پایدار در کلانشهرها مدیریت پسماند است

 

تیمور باجول  با اشاره به شاخص اصلی توسعه پایدار در کلانشهرها اظهار داشت: شاخص اصلی توسعه پایدار در کلانشهرها مدیریت پسماند است و برنامه مدیریت پسماند، شاخص‌های آموزشی متفاوتی دارد که توسط پیمانکاران بازیافت انجام می‌شود.

وی در مورد فرهنگ سازی و آموزش مدیریت پسماند به مردم گفت: یکی از راه‌های فرهنگ سازی و آموزش مدیریت پسماند برگزاری نمایشگاه‌های کشوری و داخل شهری است که در برگزاری نمایشگاه‌های کشوری استان اصفهان به عنوان غرفه برتر برگزیده شد.

مدیرعامل سازمان بازیافت و تبدیل مواد زائد شهرداری اصفهان درباره برگزاری نمایشگاه‌های کشوری بیان داشت: امسال 18 تا 21 دی ماه نخستین نمایشگاه بین‌المللی پسماند و بازیافت و بایومس که توسط بخش خصوصی در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران بر پا شد، استان اصفهان لوح مدیریت برتر و غرفه برتر را به خود اختصاص داد و در نمایشگاه دیگر، نمایشگاه دستاوردهای شهرداری‌های کل کشور بود که در مصلی تهران برپا شد و استان اصفهان لوح تقدیر غرفه برتر را از معاون هماهنگی امور عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهداری‌های کشور دریافت کرد.

وی در ادامه افزود: برگزاری جشن بزرگ بازیافت در اصفهان در محل سالن ورزشی آتش نشانی با 20 هزار نفر شرکت کننده از دیگر راه‌های فرهنگ سازی و آموزشی بود که به ازای دریافت هر پنج کیلو بازیافت بلیط چهار هزار تومانی رایگان برای شرکت در جشن به افراد اهدا می‌شد.

باجول درباره نمایشگاه بهمن ماه گفت: از 8 تا 12 بهمن ماه نمایشگاه بازیافت با مواد بازیافتی در خیابان کاوه، جنب ترمینال کاوه از ساعت 8 صبح تا 17 بعدازظهر برپا است.

وی در مورد راه‌های دیگر فرهنگ سازی و آموزشی تصریح کرد: تهیه بروشورهای مختلف، اطلاع رسانی از طریق صدا و سیما، بیلبوردهای سطح شهر و ساخت 34 دستگاه غرفه ثابت بازیافت در مناطق چهارده‌گانه، که با دریافت مواد بازیافتی به انتخاب مردم به آنها دستکش، مواد شوینده، کیسه‌های زباله داده می‌شود.

مدیرعامل سازمان بازیافت و تبدیل مواد زائد شهرداری اصفهان در پایان درباره انواع پسماند اظهار داشت: پنج نوع پسماند وجود دارد، پسماند عادی (زباله)، پسماند ویژه (بیمارستانی)، پسماند صنعتی، پسماند کشاورزی و پسماند ساختمانی که با توجه به انواع پسماندها مهم‌ترین فرهنگ سازی باید در زمینه اجتناب از تولید پسماند، کاهش تولید پسماند و استفاده مجدد از پسماند (بازیافت) صورت گیرد.

1390/11/10