سال 93
ENGILSHنقشه سایتعضویت و ورود اعضاصفحه اصلی
1397/04/20 12:12

احداث پارك بازي ويژه كودكان در آرامستان باغ رضوان
احداث پارك بازي ويژه كودكان در آرامستان باغ رضوان
مديرعامل سازمان آرامستان‎هاي شهرداري اصفهان گفت: زميني در مجاورت سالن تطهير براي احداث پارك بازي ويژه كودكان جانمايي و طراحي نهايي آن در حال انجام است تا در آينده‌اي نزديك با مشاركت بخش خصوصي احداث و مورد بهره‌برداري قرار گيرد.

سيدرضا جعفريان در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهاركرد: زماني كه شهروندان براي دفن اموات خود به آرامستان مراجعه مي‌كنند، كودكان نيز ناخودآگاه در محيطي سرشار از حزن و اندوه قرار مي‌گيرند به همين منظور براي دور شدن كودكان از اين فضا در صدد ايجاد محيطي شاد براي كودكان برآمديم.

وي افزود: پارك بازي ويژه كودكان در آرامستان باغ رضوان با مشاركت بخش خصوصي احداث و تا يكسال آينده به بهره‌برداري مي‌رسد.

مديرعامل سازمان آرامستانهاي شهرداري اصفهان تكميل و بازسازي ساختمان انتظامات براي اطلاع‌رساني بهينه به زائران را از ديگر اقدامات انجام شده در آرامستان باغ رضوان برشمرد و تصريح كرد: بر اساس بررسي‌هاي انجام شده آرامستان باغ رضوان شهر اصفهان با خدمات و امكانات ايجاد شده در ميان آرامستان‌هاي كشور نمونه است.

جعفريان با بيان اينكه اپليكيشن خدمات عمومي آرامستان باغ رضوان نيز در راستاي ارايه خدمات مضاعف، تسريع و تسهيل در خدمت‌رساني به مردم ساخته شده است، گفت: با استفاده از اين اپليكيشن، مردم مي‌توانند بدون مراجعه به سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان خدمات قابل ارايه سازمان را از صفر تا صد از جمله درخواست خودرو حمل متوفي، خريد حفره، خدمات پس از دفن، درخواست خدمات مجالس، درخواست خريد سنگ مزار، درخواست قاريان و مداحان همچنين جستجوي مزار متوفي و آدرس‌دهي روي نقشه همچنين مطالعه زندگي‌نامه متوفيان به خصوص مشاهير و نام‌آوران را از طريق گوشي تلفن همراه خود دريافت كنند.

وي خاطرنشان كرد: شهروندان مي توانند براي دانلود اين نرم افزار به سايت سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان به نشانيwww.isfahan.ir/aramestan مراجعه و يا اين نرم افزار را از كافه بازار تهيه كنند.

جعفريان طراحي و ساخت سردخانه‌هاي حجمي در دو قسمت زنانه و مردانه سالن تغسيل به منظور تسريع در امور همچنين طراحي و ساخت تابوت‌هاي جديد به منظور ارج نهادن و تكريم بستگان متوفي را از ديگر اقدامات انجام شده در آرامستان باغ رضوان برشمرد و افزود: در حال حاضر سه فاز از آرامستان باغ رضوان احداث شده كه فاز اول آن به مساحت 160 هكتار از قطعات يك تا 45، فاز دوم به مساحت  35 هكتار از قطعات50 تا 66 و فاز سوم به مساحت 50 هكتار از قطعات 70 تا 90 مورد بهره‌برداري قرار گرفته و فازهاي چهارم، پنجم و ششم نيز در حال طراحي است.

خبرگزاري ايمنا

شهرداري اصفهان درسال 1363 با اين باور كه حفظ ونگهداري تخت فولاد بعنوان سومين آرامستان جهان تشيع كه گنجينه اي گرانبها از معاريف ، ابرار، ونوابغ روزگاران پيش درآن آرميده اند يكي از وظايف اصلي شهرداريست اقدام به  احداث آرامستان جديد شهر بنام باغ رضوان نمود وبا اينكار گام استواري درساماندهي اماكن ودامنه هاي شهري برداشت .

آرامستان شهرداري اصفهان( باغ رضوان)  در12 كيلومتري شرق شهر اصفهان قرار دارد وخدمات دفن اموات مسلمين در زميني بامساحتي بالغ بر1305 هكتار درآن عرضه مي شود.

سازمان آرامستانهاي شهرداري اصفهان يكي ازسازمانهاي تابعه شهرداري اصفهان بوده وخدمات آن مشتمل بر اموراجرائي وفرهنگي مردم درهنگام ازدست دادن وابستگان وپس ازآن مي باشد.

اين سازمان ازبدو تاسيس تاكنون بارارائه خدمات ويژه خودتوانسته است دردگرگوني سيماي شهري نقش موثرايفا كند به گونه اي كه امروز باغ رضوان درمقام يكي اززيباترين ومجهزترين آرامستانهاي كشور شهرت وجايگاه برتري رابه خوداختصاص داده است . سازمان آرامستانهاي شهرداري اصفهان، متولي ارائه خدمات مربوط به حمل، كفن و دفن و ارائه خدمات پس از خاكسپاري اموات، در شهر اصفهان است كه با عنايات الهي، زمينه ساز تسلي خاطر بازماندگان، ترحيم متوفيات و تذكر و تنبه زائران قبور مومنين و مومنات مي باشد. سازمان در اين مسير با هدف كسب رضاي الهي و رعايت اصول دين مبين اسلام و همگام با فرهنگ و آداب و رسوم شهروندان در صدد انجام دقيق امور شرعي متوفيات، افزايش سطح رفاه بازماندگان هنگام مراجعه به سازمان و ايجاد بستري مناسب و موثر به منظور عبرت پذيري زائران از محيط آرامستانها و تجلي ياد معاد در زندگي روزمره مراجعان مي باشد.

آرامستان باغ رضوان در 3 فاز كه قطعات 1 تا45 در فاز1 بمساحت 160 هكتار و قطعات 50 تا 66 در فاز2 بمساحت 35 هكتار و قطعات 70 تا 90 بمساحت 50 هكتار

 
      دیگرخدمات

حمل متوفی از داخل

 
    مدارک مورد نیاز تغسیل , تکفین و نماز
    انتقال بر سر مزار
   

 

خاکسپاری
        بستن قبر و سنگ مزار
 
          جستجوی متوفی و زندگینامه  
       

زندگينامه نام آوران

       

آخرين متوفيات

        نقشه باغ رضوان
         

 
         

توزیع فراوانی فوت شدگان به تفکیک سال و علل فوت 

 
        ليست علما مدفون در سازمان
       
       
       
City
Temp
بیشینه دما
HightTemp
کمینه دما
LowTemp
طلوع آفتاب
SunRiseTime
غروب آفتاب
SunSetTime