سال 93
ENGILSHنقشه سایتعضویت و ورود اعضاصفحه اصلی
1397/03/24 13:16

باغ رضوان مجهزتر
باغ رضوان مجهزتر
مديرعامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان گفت: در راستاي خدمات رساني بيشتر به مردم، آرامستان باغ رضوان تجهيز مي شود.

سيد رضا جعفريان در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهار كرد: سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان در راستاي تسهيل در ارايه خدمات به شهروندان اقدام به توسعه و بازسازي سالن تطهير باغ رضوان كرده است.

وي با بيان اينكه توسعه و بازسازي در چند فاز تعريف شده است، افزود: در فاز نخست احداث سردخانه حجمي و افزايش تجهيزات سالن تطهير از جمله افزايش سنگ‌هاي تغسيل در دست اجرا است كه تاكنون اين مهم 50 درصد پيشرفت فيزيكي داشته است.

مديرعامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان ادامه داد: اجراي اين طرح تاثير بسزايي در كاهش زمان انتظار وابستگان متوفي و كاهش فشارهاي روحي و رواني آنان دارد.

جعفريان خاطرنشان كرد: هويت بخشي و ايجاد محيطي فرهنگي و اجتماعي با استفاده از معماري اسلامي و با توجه به آموزه‌هاي ديني از ديگر اقدامات اين سازمان در آينده است.

وي در ادامه از راه اندازي اپليكشين خدماتي در اين باغ رضوان خبر داد و گفت: اپليكيشن خدماتي سازمان آرامستان ها ويژه تلفن هاي همراه است كه خدماتي از جمله جستجوي نام متوفي همراه با عكس و زندگينامه، مسيريابي قبور در نقشه، ثبت سفارش خدمات مجالس، درخواست مداح و قاري و تاريخچه سازمان آرامستان ها در آن پيش بيني شده است.   

مديرعامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان با بيان اينكه شهروندان مي‌توانند از طريق اپليكيشن خدماتي با جستجوي نام فرد مدفون در آرامستان از محل دفن اطلاع حاصل كرده و به وسيله امكانات آدرس‌دهي به محل مورد نظر هدايت شوند، تصريح كرد: در اين نرم افزار ليست مشاهير مدفون در آرامستان و محل دفن آنها نيز منظور شده است و زندگينامه مشاهير نيز در قالب اين اپليكيشن اطلاع رساني مي‌شود.

شهرداري اصفهان درسال 1363 با اين باور كه حفظ ونگهداري تخت فولاد بعنوان سومين آرامستان جهان تشيع كه گنجينه اي گرانبها از معاريف ، ابرار، ونوابغ روزگاران پيش درآن آرميده اند يكي از وظايف اصلي شهرداريست اقدام به  احداث آرامستان جديد شهر بنام باغ رضوان نمود وبا اينكار گام استواري درساماندهي اماكن ودامنه هاي شهري برداشت .

آرامستان شهرداري اصفهان( باغ رضوان)  در12 كيلومتري شرق شهر اصفهان قرار دارد وخدمات دفن اموات مسلمين در زميني بامساحتي بالغ بر1305 هكتار درآن عرضه مي شود.

سازمان آرامستانهاي شهرداري اصفهان يكي ازسازمانهاي تابعه شهرداري اصفهان بوده وخدمات آن مشتمل بر اموراجرائي وفرهنگي مردم درهنگام ازدست دادن وابستگان وپس ازآن مي باشد.

اين سازمان ازبدو تاسيس تاكنون بارارائه خدمات ويژه خودتوانسته است دردگرگوني سيماي شهري نقش موثرايفا كند به گونه اي كه امروز باغ رضوان درمقام يكي اززيباترين ومجهزترين آرامستانهاي كشور شهرت وجايگاه برتري رابه خوداختصاص داده است . سازمان آرامستانهاي شهرداري اصفهان، متولي ارائه خدمات مربوط به حمل، كفن و دفن و ارائه خدمات پس از خاكسپاري اموات، در شهر اصفهان است كه با عنايات الهي، زمينه ساز تسلي خاطر بازماندگان، ترحيم متوفيات و تذكر و تنبه زائران قبور مومنين و مومنات مي باشد. سازمان در اين مسير با هدف كسب رضاي الهي و رعايت اصول دين مبين اسلام و همگام با فرهنگ و آداب و رسوم شهروندان در صدد انجام دقيق امور شرعي متوفيات، افزايش سطح رفاه بازماندگان هنگام مراجعه به سازمان و ايجاد بستري مناسب و موثر به منظور عبرت پذيري زائران از محيط آرامستانها و تجلي ياد معاد در زندگي روزمره مراجعان مي باشد.

آرامستان باغ رضوان در 3 فاز كه قطعات 1 تا45 در فاز1 بمساحت 160 هكتار و قطعات 50 تا 66 در فاز2 بمساحت 35 هكتار و قطعات 70 تا 90 بمساحت 50 هكتار

 
      دیگرخدمات

حمل متوفی از داخل

 
    مدارک مورد نیاز تغسیل , تکفین و نماز
    انتقال بر سر مزار
   

 

خاکسپاری
        بستن قبر و سنگ مزار
 
          جستجوی متوفی و زندگینامه  
       

زندگينامه نام آوران

       

آخرين متوفيات

        نقشه باغ رضوان
         

 
         

توزیع فراوانی فوت شدگان به تفکیک سال و علل فوت 

 
        ليست علما مدفون در سازمان
       
       
       
City
Temp
بیشینه دما
HightTemp
کمینه دما
LowTemp
طلوع آفتاب
SunRiseTime
غروب آفتاب
SunSetTime