سال 93
ENGILSHنقشه سایتعضویت و ورود اعضاصفحه اصلی
1396/10/03 15:16

آرامستان‌هاي محلي، قدمت فرهنگي و تاريخي محلات اصفهان هستند
آرامستان‌هاي محلي، قدمت فرهنگي و تاريخي محلات اصفهان هستند
آرامستان‌هاي محلي، قدمت فرهنگي و تاريخي محلات اصفهان هستند، وظيفه ما اين است كه اين آرامستان‌ها را ساماندهي و در شناسايي قدمت تاريخي و فرهنگي آن‌ها نيز فعاليت كنيم.

به گزارش روابط عمومي سازمان آرامستان ها، سيد رضا جعفريان‌فر ظهر امروز در شوراي هماهنگي ثبت وقايع حياتي شهرستان اصفهان اظهار كرد: با آرامستان الغدير رهنان و آرامستان دستگرد مكاتبات انجام شده است و سازمان آرامستان‌هاي شهرداري آمادگي پذيرش مسؤوليت ساماندهي كليه آرامستان‌ها را دارد هم چنين سامانه‌اي براي ثبت مشخصات متوفيان تدارك ديده شده تا آمار و اطلاعات درستي از متوفيان داشته باشيم.

وي در همين خصوص عنوان كرد: به منظور تسهيل دسترسي مردم به خدمات، در برخي مناطق شهرداري دفاتري راه‌اندازي كرده‌ايم كه مردم براي خدمات مورد نياز به دفاتر مراجعه كنند و از اين خدمات استفاده كنند و لازم است كساني نيز كه در مراكز درماني فوت مي‌كنند نام فوت شده در اين سامانه ثبت شود البته نيروي انتظامي نيز بايد از دفن افراد در قبرستان‌هاي غيرمجاز و بي شناسنامه جلوگيري كند چرا كه سازمان آرامستان‌ها به تنهايي نمي‌تواند از پس اين قضيه بر بيايد.

مدير عامل  سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان، بيان كرد: پليس راهور نيز بايد از حمل متوفي با خودروهاي غيرمجاز جلوگيري كنند كه مشكلاتي را ايجاد و شهر اصفهان را از لحاظ آمارهاي متوفي و دفن‌ها دچار مشكل كرده است البته آرامستان‌هاي محلي قدمت فرهنگي و تاريخي آن محل است.

وي در پايان گفت: وظيفه ما اين است كه اين آرامستان‌ها را ساماندهي و در شناسايي قدمت تاريخي و فرهنگي آن‌ها نيز فعاليت كنيم تا بتوانيم شهرمان را بيشتر بشناسانيم و از گردشگران فرهنگي و مذهبي براي بازديد از اين اماكن استقبال كنيم.

روابط عمومي سازمان آرامستان هاي شهرداري اصفهان

شهرداري اصفهان درسال 1363 با اين باور كه حفظ ونگهداري تخت فولاد بعنوان سومين آرامستان جهان تشيع كه گنجينه اي گرانبها از معاريف ، ابرار، ونوابغ روزگاران پيش درآن آرميده اند يكي از وظايف اصلي شهرداريست اقدام به  احداث آرامستان جديد شهر بنام باغ رضوان نمود وبا اينكار گام استواري درساماندهي اماكن ودامنه هاي شهري برداشت .

آرامستان شهرداري اصفهان( باغ رضوان)  در12 كيلومتري شرق شهر اصفهان قرار دارد وخدمات دفن اموات مسلمين در زميني بامساحتي بالغ بر1305 هكتار درآن عرضه مي شود.

سازمان آرامستانهاي شهرداري اصفهان يكي ازسازمانهاي تابعه شهرداري اصفهان بوده وخدمات آن مشتمل بر اموراجرائي وفرهنگي مردم درهنگام ازدست دادن وابستگان وپس ازآن مي باشد.

اين سازمان ازبدو تاسيس تاكنون بارارائه خدمات ويژه خودتوانسته است دردگرگوني سيماي شهري نقش موثرايفا كند به گونه اي كه امروز باغ رضوان درمقام يكي اززيباترين ومجهزترين آرامستانهاي كشور شهرت وجايگاه برتري رابه خوداختصاص داده است . سازمان آرامستانهاي شهرداري اصفهان، متولي ارائه خدمات مربوط به حمل، كفن و دفن و ارائه خدمات پس از خاكسپاري اموات، در شهر اصفهان است كه با عنايات الهي، زمينه ساز تسلي خاطر بازماندگان، ترحيم متوفيات و تذكر و تنبه زائران قبور مومنين و مومنات مي باشد. سازمان در اين مسير با هدف كسب رضاي الهي و رعايت اصول دين مبين اسلام و همگام با فرهنگ و آداب و رسوم شهروندان در صدد انجام دقيق امور شرعي متوفيات، افزايش سطح رفاه بازماندگان هنگام مراجعه به سازمان و ايجاد بستري مناسب و موثر به منظور عبرت پذيري زائران از محيط آرامستانها و تجلي ياد معاد در زندگي روزمره مراجعان مي باشد.

آرامستان باغ رضوان در 3 فاز كه قطعات 1 تا45 در فاز1 بمساحت 160 هكتار و قطعات 50 تا 66 در فاز2 بمساحت 35 هكتار و قطعات 70 تا 90 بمساحت 50 هكتار

 
      دیگرخدمات

حمل متوفی از داخل

 
    مدارک مورد نیاز تغسیل , تکفین و نماز
    انتقال بر سر مزار
   

 

خاکسپاری
        بستن قبر و سنگ مزار
 
          جستجوی متوفی و زندگینامه  
       

زندگينامه نام آوران

       

آخرين متوفيات

        نقشه باغ رضوان
         

 
         

توزیع فراوانی فوت شدگان به تفکیک سال و علل فوت 

 
        ليست علما مدفون در سازمان
       
       
       
City
Temp
بیشینه دما
HightTemp
کمینه دما
LowTemp
طلوع آفتاب
SunRiseTime
غروب آفتاب
SunSetTime