سال 93
ENGILSHنقشه سایتعضویت و ورود اعضاصفحه اصلی
1395/09/21 09:21

بازديد شهردار محترم اصفهان از سازمان آرامستانها
بازديد شهردار محترم اصفهان از سازمان آرامستانها
شهردار اصفهان در بازديد از مجموعه آرامستان گفت: فاز سوم باغ رضوان به مساحت 40 هكتار از قطعه 66 به بعد در سمت بلوار رضوان در اراضي جنوبي احداث شده است.
 شهردار اصفهان  در بازديد از مجموعه آرامستان ضمن ابراز رضايت از مجموعه خدمات انجام شده در اين مجموعه گفت: فاز سوم باغ رضوان به مساحت 40 هكتار از قطعه 66 به بعد در سمت بلوار رضوان در اراضي جنوبي احداث شده است.
 به گفته وي در فاز سوم باغ رضوان، توسعه فضاي سبز، پاركينگ و مباحث ترافيكي و مبلمان ويژه در نظر گرفته شده و با توسعه آرامستان تا 30 سال آينده براي دفن متوفيان با مشكلي برخورد نخواهيم داشت.
جمالي نژاد گفت: سازمان آرامستان باغ رضوان از ابتداي فعاليت خود تاكنون اقدامات ارزنده اي را براي آسايش شهروندان انجام داده است كه جاي تقدير و تشكر دارد.
شهردار اصفهان با اشاره به ترافيك اطراف باغ رضوان در روزهاي تعطيل گفت: لازم است به منظور خدمت رساني بيشتر به شهروندان شرايط دسترسي كنارگذر شرق اصفهان به باغ رضوان بيش از پيش فراهم شود.
جمالي نژاد افزود: با توجه به وضعيت ترافيكي اين محدوده؛ اداره كل شهرسازي قول مساعدت و همكاري داده است.
وي به روشنايي بلوار رضوان اشاره كرد و ادامه داد: 7 كيلومتر از بلوار رضوان روشنايي ندارد، از اين رو شهرداري منطقه 4 بايد سريعتر نسبت به اخذ مجوز از اداره برق اقدام نمايد.
وي به توسعه فضاي سبز اشاره و تاكيد كرد: توسعه فضاي سبز و گونه هاي مقاوم به خشكي در باغ رضوان بايد در دستور كار قرار گيرد.

شهرداري اصفهان درسال 1363 با اين باور كه حفظ ونگهداري تخت فولاد بعنوان سومين آرامستان جهان تشيع كه گنجينه اي گرانبها از معاريف ، ابرار، ونوابغ روزگاران پيش درآن آرميده اند يكي از وظايف اصلي شهرداريست اقدام به  احداث آرامستان جديد شهر بنام باغ رضوان نمود وبا اينكار گام استواري درساماندهي اماكن ودامنه هاي شهري برداشت .

آرامستان شهرداري اصفهان( باغ رضوان)  در12 كيلومتري شرق شهر اصفهان قرار دارد وخدمات دفن اموات مسلمين در زميني بامساحتي بالغ بر1305 هكتار درآن عرضه مي شود.

سازمان آرامستانهاي شهرداري اصفهان يكي ازسازمانهاي تابعه شهرداري اصفهان بوده وخدمات آن مشتمل بر اموراجرائي وفرهنگي مردم درهنگام ازدست دادن وابستگان وپس ازآن مي باشد.

اين سازمان ازبدو تاسيس تاكنون بارارائه خدمات ويژه خودتوانسته است دردگرگوني سيماي شهري نقش موثرايفا كند به گونه اي كه امروز باغ رضوان درمقام يكي اززيباترين ومجهزترين آرامستانهاي كشور شهرت وجايگاه برتري رابه خوداختصاص داده است . سازمان آرامستانهاي شهرداري اصفهان، متولي ارائه خدمات مربوط به حمل، كفن و دفن و ارائه خدمات پس از خاكسپاري اموات، در شهر اصفهان است كه با عنايات الهي، زمينه ساز تسلي خاطر بازماندگان، ترحيم متوفيات و تذكر و تنبه زائران قبور مومنين و مومنات مي باشد. سازمان در اين مسير با هدف كسب رضاي الهي و رعايت اصول دين مبين اسلام و همگام با فرهنگ و آداب و رسوم شهروندان در صدد انجام دقيق امور شرعي متوفيات، افزايش سطح رفاه بازماندگان هنگام مراجعه به سازمان و ايجاد بستري مناسب و موثر به منظور عبرت پذيري زائران از محيط آرامستانها و تجلي ياد معاد در زندگي روزمره مراجعان مي باشد.

آرامستان باغ رضوان در 3 فاز كه قطعات 1 تا45 در فاز1 بمساحت 160 هكتار و قطعات 50 تا 66 در فاز2 بمساحت 35 هكتار و قطعات 70 تا 90 بمساحت 50 هكتار

 
      دیگرخدمات

حمل متوفی از داخل

 
    مدارک مورد نیاز تغسیل , تکفین و نماز
    انتقال بر سر مزار
   

 

خاکسپاری
        بستن قبر و سنگ مزار
 
          جستجوی متوفی و زندگینامه  
       

زندگينامه نام آوران

       

آخرين متوفيات

        نقشه باغ رضوان
         

 
         

توزیع فراوانی فوت شدگان به تفکیک سال و علل فوت 

 
        ليست علما مدفون در سازمان
       
       
       
City
Temp
بیشینه دما
HightTemp
کمینه دما
LowTemp
طلوع آفتاب
SunRiseTime
غروب آفتاب
SunSetTime