سال 93
ENGILSHنقشه سایتعضویت و ورود اعضاصفحه اصلی
1395/06/29 09:07

اعلام آمادگی در خصوص تغسیل و تکفین کلیه متوفیان استان اصفهان
اعلام آمادگی در خصوص تغسیل و تکفین کلیه متوفیان استان اصفهان
مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان :هیچ ممنوعیتی برای تغسیل و تکفین متوفیان وجود ندارد

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان خبر داد:

هیچ ممنوعیتی برای تغسیل و تکفین متوفیان وجود ندارد

 

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه این سازمان آمادگی دارد تغسیل و تکفین تمامی متوفیان سطح شهر و حتی خارج از شهر را در باغ رضوان انجام دهد گفت:تا امروز این کار انجام میشده و هیچ ممنوعیتی در این رابطه وجود نداشته است.محمد پرورش تصریح کرد: امروز متوفیاتی به این سازمان مراجعهمیکنند که حتی خارج از باغ رضوان و حتی خارج از شهر دفن میشوند اما تغسیل و تکفین این متوفیان نیز در این سازمان انجام میشود و توسط خودروهای حمل متوفی به شهرهای اطراف انتقال داده میشود وی باتاکید براینکه هیچ گونه منعی برای شهرهای اطراف وجود ندارد که تغسیل و تکفین انجام دهند اضافه کرد : این متوفیان بلافاصله بعد از تغسیل و تکفین ترخیص میشوند و هیچ ممنوعیتی برای ترخیص آنها وجود ندارد پرورش با اشاره بر اینکه عدد و رقم و مبالغ اخذ شده از صاحبان متوفی براساس مصوبات شورای اسلامی شهر اصفهان است تاکید کرد این سازمان هیچ مبلغ اضافی دریافت نمیکند به گفته وی سازوکاری که طی سالهای اخیر در سطح شهر اصفهان مهیاشده بی نظیر است به گونه ای که در کوتاهترین زمان و با بهترین کیفیت هم در رابطه با قوانین و مقررات شرعی و هم در رابطه با موازین بهداشتی الزامات رعایت شده و تغسیل متوفیان انجام میشود. 

 

شهرداري اصفهان درسال 1363 با اين باور كه حفظ ونگهداري تخت فولاد بعنوان سومين آرامستان جهان تشيع كه گنجينه اي گرانبها از معاريف ، ابرار، ونوابغ روزگاران پيش درآن آرميده اند يكي از وظايف اصلي شهرداريست اقدام به  احداث آرامستان جديد شهر بنام باغ رضوان نمود وبا اينكار گام استواري درساماندهي اماكن ودامنه هاي شهري برداشت .

آرامستان شهرداري اصفهان( باغ رضوان)  در12 كيلومتري شرق شهر اصفهان قرار دارد وخدمات دفن اموات مسلمين در زميني بامساحتي بالغ بر1305 هكتار درآن عرضه مي شود.

سازمان آرامستانهاي شهرداري اصفهان يكي ازسازمانهاي تابعه شهرداري اصفهان بوده وخدمات آن مشتمل بر اموراجرائي وفرهنگي مردم درهنگام ازدست دادن وابستگان وپس ازآن مي باشد.

اين سازمان ازبدو تاسيس تاكنون بارارائه خدمات ويژه خودتوانسته است دردگرگوني سيماي شهري نقش موثرايفا كند به گونه اي كه امروز باغ رضوان درمقام يكي اززيباترين ومجهزترين آرامستانهاي كشور شهرت وجايگاه برتري رابه خوداختصاص داده است . سازمان آرامستانهاي شهرداري اصفهان، متولي ارائه خدمات مربوط به حمل، كفن و دفن و ارائه خدمات پس از خاكسپاري اموات، در شهر اصفهان است كه با عنايات الهي، زمينه ساز تسلي خاطر بازماندگان، ترحيم متوفيات و تذكر و تنبه زائران قبور مومنين و مومنات مي باشد. سازمان در اين مسير با هدف كسب رضاي الهي و رعايت اصول دين مبين اسلام و همگام با فرهنگ و آداب و رسوم شهروندان در صدد انجام دقيق امور شرعي متوفيات، افزايش سطح رفاه بازماندگان هنگام مراجعه به سازمان و ايجاد بستري مناسب و موثر به منظور عبرت پذيري زائران از محيط آرامستانها و تجلي ياد معاد در زندگي روزمره مراجعان مي باشد.

آرامستان باغ رضوان در 3 فاز كه قطعات 1 تا45 در فاز1 بمساحت 160 هكتار و قطعات 50 تا 66 در فاز2 بمساحت 35 هكتار و قطعات 70 تا 90 بمساحت 50 هكتار

 
      دیگرخدمات

حمل متوفی از داخل

 
    مدارک مورد نیاز تغسیل , تکفین و نماز
    انتقال بر سر مزار
   

 

خاکسپاری
        بستن قبر و سنگ مزار
 
          جستجوی متوفی و زندگینامه  
       

زندگينامه نام آوران

       

آخرين متوفيات

        نقشه باغ رضوان
         

 
         

توزیع فراوانی فوت شدگان به تفکیک سال و علل فوت 

 
        ليست علما مدفون در سازمان
       
       
       
City
Temp
بیشینه دما
HightTemp
کمینه دما
LowTemp
طلوع آفتاب
SunRiseTime
غروب آفتاب
SunSetTime